Ticaret Bakanlığı 75 Kamu Personeli Alımı (Muayene Memuru)

Ticaret Bakanlığı 75 Kamu Personeli Alımı (Muayene Memuru)

Ticaret Bakanlığı kamu ilanları yayınlayarak 75 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık 8 şehir kadrolarına alımı nasıl yapacak? Ticaret Bakanlığı kamu personeli alımı (muayene memuru alımı) başvuru şartları neler?

Ticaret Bakanlığı Kamu Personeli Alımı Resmi İlanı

Muayene memuru alımı 75 kişi e şehre istihdam edilmesi için ilan kamu ilanları olarak sunuldu. Türkiye genelinden başvurular yapılacak olup alınacaklar Ağrı, Artvin, Edirne, Gaziantep, Hatay, İstanbul, Kilis ve Şırnak olarak açıklanmıştır. Bakanlık taşra Gümrük ve dış Ticaret Bölge Müdürlükleri alımı yapacaktır.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvurular dijital ortamda 7 Temmuz 2021 İle 16 Temmuz 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Sınava katılmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.trüzerinden başvurularını gerçekleştirecektir. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan müracaatlar kabul edilmeyecektir.

Genel Başvuru Şartları

Devlet memuru olma hakkına sahip olması, 35 yaşını bitirmemiş olması, En az dört yıllık eğitim veren fakülte ve yüksekokulların hukuk, uluslararası ilişkiler, siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler, iktisat, ekonomi, kamu yönetimi, siyaset bilimi ve kamu yönetimi,  işletme,  maliye, ekonometri,  çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri, istatistik, uluslararası ticaret ve lojistik, uluslararası ticaret ve işletmecilik, gümrük işletme bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarının yukarıda belirtilen bölümlerinden mezun olmak.

muayene-memuru-alimi.jpg

ÖSYM tarafından 2020 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından belirtilen ilgili KPSS puan türünden 70 ve üzeri puan alması gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.