Türkiye Büyük Millet Meclisi 35 Memur Alımı Başvurusu Alınıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi 35 Memur Alımı Başvurusu Alınıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından 35 memur alımı açıklanmıştı. TBMM memur alımı başvuruları alınmaya başlamıştır. TBMM ilanına başvuruları nasıl alınıyor? Memur alımı başvuru genel şartları nelerdir?

Türkiye Büyük Millet Meclisi 35 memur alımı Ankara için başvuruları alınmaya başlandı. Adaylar başvurularını nasıl ve hangi şartlarda yapacağı detaylarına yer verildi. TBMM memur alımını bakıcı anne, psikolog ve anaokulu öğretmeni branşlarında yapacak.

Başvuru yapacaklar elektronik ortamı kullanarak işlem yapacaktır. Her ilanın kendine özgü öğrenim durumu bulunuyor. İlan kılavuzuna göre en az lise mezunu adaylar başvuru yapabilecek.

Adaylar 5 Temmuz 2021 ile 16 Temmuz 2021 tarihleri arasında TBMM Başkanlığı internet adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacak olup şahsen veya posta yolu ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır.

Bakıcı anne için öğrenim durumu; Mesleki eğitim veren liselerin çocuk gelişimi ve eğitimi alanında eğitim veren bölümlerinden mezun olmak.

Anaokulu öğretmeni için öğrenim durumları; En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin okul öncesi öğretmenliği veya anaokulu öğretmenliği alanlarında eğitim veren bölümlerinden mezun olmak.

Psikolog için öğrenim durumu; En az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin psikoloji bölümünden mezun olmak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca (ÖSYM) 2019 veya 2020 yıllarında gerçekleştirilen Kamu Personel Seçme Sınavlarının (KPSS) sonuçları esas alınacaktır.

En az KPSS 60 puanı bulunan adayların başvurusu kabul edilecektir. Ankara Merkez çalışma adresi olarak ilan edilmiştir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.