Tarım ve Orman Bakanlığı KGM DSİ KPSS’siz Kamu Personeli Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı KGM DSİ KPSS’siz Kamu Personeli Alımı

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü paydaş ilan. KGM ile DSİ KPSS’siz kamu personeli alımı ilanıdır.

Tarım ve Orman Bakanlığı KGM DSİ KPSS’siz Kamu Personeli Alımı İlanı!

Başvuru kılavuzu aşağıda sunuldu.

Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü koordinasyonunda Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, Tarım Reformu Genel Müdürlüğü ve Karayolları Genel Müdürlüğü paydaşlığında Dünya Bankası kredisiyle finanse edilen Türkiye Dayanıklı Peyzaj Entegrasyon Projesi'ni (TULİP) uygulamaya başlamıştır. Projenin amacı, Doğu Karadeniz ve Orta Anadolu'da yer alan Bolaman ve Çekerek havzalarındaki kırsal topluluklar için entegre peyzaj yönetimini güçlendirmek ve iyileştirilmiş geçim fırsatlarına ve dayanıklı altyapı hizmetlerine erişimi artırmaktır.

TULIP Projesi Bolaman ve Çekerek havzalarında kırsal yoksulluk ve havzalardan dışa göç ile sonuçlanan doğal kaynakların bozulması, su güvensizliği ve iklim ve afet risklerine karşı kırılganlıklarla ilgili zorlukları ele almak için çeşitli yatırımlar içermektedir. Bu yatırımların Uygulayıcı Kurumları OGM (Koordinatör Kurum), TRGM, DSİ ve KGM'dir. Bu yatırımlar aşağıda açıklanan iki Proje bileşeni altında organize edilmektedir.

Proje kapsamında, gerekli; Tercüman (1 kişi) proje uygulaması ile ilgili faaliyetleri yürütmek, gerekli koordinasyonu sağlamak ve OGM ve diğer Uygulayıcı Kurumlara danışmanlık sağlamak üzere merkezi düzeyde Orman Genel Müdürlüğü TULİP Proje Koordinasyon Biriminde (PKB) yukarıda belirtilen miktarlarda istihdam edilecektir.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Danışmanlar, proje sonuna kadar tam zamanlı olarak istihdam edilecektir. Sözleşmeler İdarenin ihtiyacına, danışmanın performansına ve finansman kaynağının durumuna göre Proje süresince birer yıllık olarak yenilenecektir. İşin Mayıs 2024 yılı içinde başlatılması planlanmaktadır.

Bu kapsamda Danışmanlardan beklenen nitelikler tek tek aşağıda verilmiştir. Bu danışmanlıklara ait tüm danışmanların görev tanımları ve CV ve başvuru mektubu https://www.ogm.gov.tr/tulip adresinde duyurular kısmında görülmekte ve indirilebilmektedir.

Tercüman Bireysel Danışman Alımı

Nitelikler ve Beceriler

• Beş yıllık deneyimle birlikte en az Lisans derecesine veya eşdeğer eğitim ve deneyim kombinasyonuna sahip olmak.

• Tercihen Mütercim Tercümanlık Bölümü Mezunu veya Mütercim Tercümanlık, İktisat,
Maliye, İşletme, Hukuk veya Sosyal Bilimler, Tarım ve Ormancılık alanında Lisans Derecesi sahibi olmak.

• Ana dil seviyesine yakın İngilizce yeterliliği,

• Word, Excel, PowerPoint, Outlook gibi ilgili standart yazılım paketlerini kullanabilmek.

• Web tabanlı terminoloji ve referans araçları kullanabilmek,

• Tercihen SDL Trados ve Grup paylaşımı gibi BDÇ Araçları ile çeviri belleklerini kullanabilmek ve çeviri belleklerini kullanma ve geliştirme becerisine sahip olmak.

• Ardıl ve simultane tercüme konusunda deneyimli olmak.

• Teams, Webex veya Zoom gibi sanal toplantı platformlarını kullanabilmek.

• Yoğun çalışma temposu altında çalışabilmek.

• Çok kültürlü bir ortamda çalışabilmek.

• Tercihen tarım, ormancılık, sulama, muhasebe, hukuk veya sosyal bilimler gibi alanlarda uzmanlık seviyesinde bilgi sahibi olmak.

• Seyahat kısıtlaması bulunmamak,

• Ekip çalışması becerileri,

• Esnek çalışma saatlerine uyum sağlamak,

• Erkek adaylar için askerlik yükümlülüğünün tamamlanmış olması.

Türliye Dayanıklı Peyzaj Entegrasyonu Projesi (TULİP) Proje Koordinasyon Birimi, uygun bireysel danışmanları yukarıda belirtilen hizmetleri sağlamak üzere ilgi bildiriminde bulunmaya davet etmektedir.

İlgi bildiriminde bulunmak isteyen bireysel danışmanların, aranılan nitelikleri ne oranda taşıdıklarını yukarıda “Nitelikler ve Beceriler” başlığı altındaki sıralamaya uygun olarak gösteren ve TULIP Web sitesinde yer alan örneğe uygun olarak Türkçe ve İngilizce hazırlayacakları özgeçmişlerini, telefon numarası, adres ve başvurdukları pozisyonun Başvuru Numarasını içeren bir başvuru mektubuyla ve özgeçmişlerinde atıfta bulunulan diploma, sertifika, referans mektubu vb. belgelerin birer fotokopisiyle birlikte en geç 17.04.2024 tarihinde saat 18.00’a kadar aşağıdaki adrese postayla, elektronik postayla veya elden ulaştırmaları gerekmektedir.

Danışmanlar, Dünya Bankası'nın “IPF Borçluları için Satın Alma Düzenlemeleri” – Kasım 2020 (“Tedarik Düzenlemeleri”) kılavuzluğunda belirtilen prosedürlere göre işe alınacaktır.

Görev tanımının tamamına ve CV formatı ve Başvuru Mektubu aşağıdaki linkten ulaşıp, okunup indirilebilecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.