Sağlık Bakanlığı KPSS’siz Kamu Personel Alımı Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı KPSS’siz Kamu Personel Alımı Başvuruları Başladı

Sağlık Bakanlığı kamu personel alımı ilanı bekleyenler için süreç başladı. Bakanlık kendi bünyesinde istihdam etmek üzere başvuruları 22 Şubat 2022 tarihi bitimine kadar yapacak. Sağlık Bakanlığı KPSS’siz ilanına başvuru şartları neler?

Sağlık Bakanlığı Kamu Personel Alımı Duyurusu

Bakanlık kendi bünyesine istihdam etmek üzere proje kapsamında danışman alımı yapıyor. Kurum tarafından sunulan kılavuza göre KPSS’siz personel alımı başvurularını 22 Şubat 2022 tarihi bitimine kadar yapacak.

Sağlık Bakanlığı proje düzenlenmesi üzere tercüman alımı yapılıyor.

Çalışacak aday tercümanlık yapacak olup ileri seviye İngilizce bilip tercümanlık yapılacaktır. İngilizceden Türkçeye-Türkçeden İngilizceye çevirimler yapabilecek nitelikte aday alınacaktır.

Toplantılarda seminer, konferans gibi etkinliklerde yerli ve yabancı temsilcilere çeviri yapılacaktır. Bakanlık taraflarından yapıla bilecek toplantılar da tercümanlar tarafından ardıl çeviriler yapılacaktır. Yapılan tercümanları arşivlendilebilmesi sağlaya bilecek üzere alım yapılacaktır.

Personel Alımı Başvuru Şartları
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, Mütercim-Tercümanlık, İngilizce dalından herhangi bir dalından mezun olmak.

Duyuru tarihi itibari ile 5 yıl içinde yada 3 yıl önce içerisinde yapılan YDS’den minimum 85 puan türü alması gerekiyor.

Uluslararası geçerliliği olan belgeyi bulundurmak, TOEFL, IELTS İngilizce alanından mezun olan kişinin not ortalaması 3.00’ üstünde almış olması ve belgeye dayandırarak bulundurması gerekmektedir.

Adayların uluslararası YDS ’puan geçerliliğine sahip adaylar bir belge şartı aranmaz.

Ardıl çeviri işlerinde en az 2 deneyim sahibi olmak.

Sefer engeli taşımamak.

Başvuru Adresi ve Tarihi

22 Şubat 2022/ 18.00 tarihine kadar başvurularını yapılması gerekmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Sağlık bakanlığı Avrupa Birliği ve Dış ilişkiler Genel müdürlük satınalma Birimi Üniversite Mah. Dumlu pınar Bulvarı 6001. Cadde no.9 adresine başvuru yapılacak.

Başvuru detayı için buraya tıklayınız

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.