Sağlık Bakanlığı ÖSYM ile 31 Bin 317 Sağlık Personeli Alımı Tarihi

Sağlık Bakanlığı ÖSYM ile 31 Bin 317 Sağlık Personeli Alımı Tarihi

Sağlık Bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde duyurduğu alıma göre 31 Bin 317 ÖSYM üzerinden sağlık personeli alımı yapılacağı müjdesi verildi. Sağlık personeli alımı için bakandan tarih geldi. 31 Bin 317 Sağlık personeli alımı için ilk süreç başladı.

Sağlık Bakanlığı ÖSYM üzerinden olmak üzere 31 Bin 317 sağlık personeli alımı ve sekreter alımı yapacağını duyurdu. Fahrettin Koca katıldığı programda yaptığı açıklamaya göre ilk alım kontenjanını ve tarihi açıkladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından 31 Bin 317 sağlık personeli alımı, hemşire alımı, psikolog, sekreter alımı ve diğer unvanlarda olmak üzere alım yapılacağı müjdesi verildi. 31 Bin 317 sağlık personeli alımı için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’dan beklenen tarih geldi.

Bakan Fahrettin Koca Atama Açıklaması;

“85 bin açıktan atama yapacağımızı ilan etmiştik. İlk etabı olarak 31 bin 317 kişinin alımı için kılavuz yayınlamak üzere önümüzdeki hafta ÖSYM'ye gönderiyoruz. 11 bin 317 sürekli işçi alımı için İŞKUR'a listelerimizi haftaya gönderiyoruz.

Toplamda ilk etapta 31 Bin 317 kişi alacağız. Mülakat yapmaksızın doğrudan atama yapacağız. Hemen ardından ikinci etap ilanına'da hızla çıkmış olacağız. Ayrıca kurum içi ve açıktan 4924 sözleşmeli atama çalışmalarımız sürüyor. En geç Ocak ayında hem kurum içi hem de açıktan atama 4914 sözleşmeli kadro için ilana çıkacağız."

31 Bin 317 kamu personeli alımı için tüm kadrolara başvurulması 2022 yılı içerisinde alınması ve gerekli ilan süreçlerine girileceği belirtilmiştir. Fahrettin Koca ÖSYM’den 31 Bin 317 personel kadrosu için önümüzdeki haftalarda ilanın yayınlanacağını belirtirken İŞKUR üzerinden de alım yapacağını duyurdu.

31 Bin 317 Sağlık Personeli Alımı Dağılımı

Bakanlık kamu personeli alımı kontenjanın altında birçok unvanda alım yapıyor. İşte o unvanlar; Ortopedi Teknikeri, Pedolog Teknikeri, Anestezi Teknisyeni, İlk ve Acil Yardım Teknisyeni, Laboratuvar Teknisyeni, Röntgen Teknisyeni, bu unvanların yanı sıra Biyolog, Çocuk Gelişimcisi, Ebe, Fizyoterapist, Hemşire, Psikolog, Sağlık İdarecisi / Sağlık Yönetimi, Adli Tıp Sağlık Teknikeri, Ağız Diş Sağlığı Teknikeri, Ameliyat Teknikeri, Diş Teknikeri, Diyaliz Teknikeri, Eczane Teknikeri, Evde Bakım Teknikeri, Fizik Tedavi Teknikeri, İlk ve Acil Yardım Teknikeri, İş ve Uğraşı Terapisti Teknikeri, Odyometri Teknikeri, Tıbbi Sekreter Teknisyeni, Sosyal Çalışmacı unvanlarında alım yapılacak.

31 Bin 317 Kamu Personeli Alımı Ne Zaman Yapılacaktır?

Sağlık bakanlığı 31 Bin 317 kamu personeli alımı ilanı önümüzdeki hafta ilan edileceğini duyurdu.

Sağlık Bakanlığı 31 Bin 317 Sağlık Personeli ve Sekreter Alımı İlanlarından Hızlı Şekilde Haberdar Olmak İçin Aşağıda Bulunan Mobil Uygulamamızı İndirerek İlanlardan Haberdar Olabilirsiniz.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Sağlık Bakanlığı 42 Bin 500 Kamu Personeli Alımı Ve Sağlık Personeli Alımı İçin Tıklayın.

Sağlık Bakanlığı İŞKUR Üzerinden Alım İçin Tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum