Sağlık Bakanlığı 81 Şehir 1356 Kamu Personeli Alımı! İŞKUR Başvuruları 15-19 Ağustos

Sağlık Bakanlığı 81 Şehir 1356 Kamu Personeli Alımı! İŞKUR Başvuruları 15-19 Ağustos

Sağlık Bakanlığı 81 şehir 1356 Kamu personeli alımı (sürekli işçi alımı) başladı. Sağlık Bakanlığı temizlik görevlisi alımı İŞKUR başvuruları 15-19 AĞUSTOS 2021 tarihleri arasında alınmaya başlandı. Bakanlık ilanları başvurusu nasıl yapılacağı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı 81 Şehir 1256 Kamu Personeli Alımı Duyurusu

Bakanlık ilanları ile temizlik görevlisi alımı yapılacağı açıklandı. İŞKUR üzerinden başvuruları 15-19 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar İŞKUR iş ilanları başvurusu nasıl yapacağı detaylandırıldı. Sürekli işçi alımı için tek bir şehre başvuru yapılabilir. Kendi şehrinizi seçin.

1356 Kamu işçi alımı başvurusu nasıl ve nereden yapılacak?

Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre, adaylar başvurularını 15-19 Ağustos tarihlerinde Türkiye İş Kurumunun (İŞKUR) "esube.iskur.gov.tr" adresi üzerinden çevrim içi olarak gerçekleştirebilecek.

Başvurularda, kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi'nde kayıtlı olan adresleri dikkate alınacak. Adaylar, ilan edilen kadrolardan yalnızca bir iş yerine başvuru yapabilecek.

Sağlık Bakanlığı 1356 kamu personel alımı şartları nelerdir?

2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4) ve (6) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlarını taşımak.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (c) bendine göre; Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

Kamu kurum ve kuruluşlarının özel kanunlarında yer alan özel şartları taşımak.

18 yaşını tamamlamış olmak.

İlan tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak (15 Ağustos 1982 ve daha sonraki doğumlular başvuru yapabilecektir).

Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen belgelere son başvuru tarihi itibariyle sahip olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.

saglik-bakanligi-kamu-isci-alimi.jpg

Engelli kadrosundan alım yapılacağı üzere sağlık %40 en az engeli olması gerekiyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
14 Yorum