Sağlık Bakanlığı 11.317 İşçi Ve Personel Alımı İŞKUR Noter Kurası

Sağlık Bakanlığı 11.317 İşçi Ve Personel Alımı İŞKUR Noter Kurası

İŞKUR iş ilanları 11.317 sürekli işçi alımı ve personel alımı İŞKUR noter kurası çekimi yapılıyor. Atama kurası ile birlikte yedek alımı göreve başlama işlemleri hakkında linki açtı. Link adresi haberde verildi.

Sağlık Bakanlığı 11.317 işçi ve Personel Alımı İŞKUR Noter Kuraları Duyurusu

Kurum tarafından verilen linke göre sürekli işçi alımları ile alakalı olarak yedek atama ve göreve başlama duyurusu yapıldı. Aşağıda verdiğimiz link üzerinden tüm işlemlere resmi başvuru işlemlerine ulaşacaksınız.

11.317 Sürekli İşçi Alımı Kurasında Yedek Olarak

1- Açıktan Atama Başvuru Formu, (Tükenmez veya dolma kalemle, silinti, kazıntı olmayacak şekilde doldurularak imzalanacaktır.)

2- Askerlikle ilişiği olmadığına dair belge. (Erkek hak sahipleri için e-Devlet Kapısından alınan askerlik durum belgesi kabul edilecektir.)

3- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığına dair sağlık raporu (Tek hekim raporu da kabul edilecektir.)

4- Mal Bildirimi Formu. (El yazısı ile doldurulup imzalanarak kapalı zarf içinde teslim edilecektir.)

5- Öğrenim durumuna ait belgenin aslı veya noter onaylı sureti.

6- e-Devlet kapısından (https://www.turkiye.gov.tr/sosyal-guvenlik-kayit-belgesisorgulama) alınacak Sosyal Güvenlik Kayıt Belgesi. Bu belgenin incelenmesi neticesinde, emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı aldığı tespit edilenlerin atamaları yapılmayacaktır.

• Adaylardan istenen belgelerin suretlerinin verilmesi halinde, asılları adaylarca ibraz edilmesi kaydıyla başvuru komisyonları tarafından tasdik edilerek işleme alınacaktır.

Başvuru Şartları

1- 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartlar ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında yer alan şartları taşımak.

2- 28.11.2022 tarihi itibariyle 40 yaşını doldurmamış olmak (28/11/1982 ve daha sonraki doğumlular kabul edilecektir.)

3- 02.12.2022 tarihi itibariyle 18 yaşını tamamlamış olmak.

4- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) 02.12.2022 tarihi itibarıyla mezun olmak ve istenilen diğer belgelere bu tarih itibariyle sahip olmak.

5- Güvenlik görevlisi (silahsız) olarak istihdam edilecekler için, yukarıda belirtilen şartlara ilave olarak, 5188 sayılı Kanun’un 10 uncu maddesinin birinci fıkrasının (d) bendinin (1), (2) ve (3) numaralı alt bendindeki şartlar ile (g) ve (h) bendindeki şartları taşımak.

5080 temizlik görevlisi

3559 güvenlik görevlisi (silahsız)

791 klinik destek elemanı

604 hasta karşılama ve yönlendirme personeli

275 elektrikçi

188 boyacı

121 marangoz

284 ısıtma ve sıhhi tesisatçı

261 bilgisayar sistem kurulum, bakım onarım ve arıza giderme elemanı.

154 biyomedikal cihaz teknolojileri servis destek elemanı.

Sağlık Bakanlığı Kamu Personel Alımı Detayları

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
7 Yorum