Kültür ve Turizm Bakanlığı 8100TL maaşlı kamu personeli alımı yapılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı 8100TL maaşlı kamu personeli alımı yapılıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde kamu yeni 2 kamu personeli alımı yapılıyor. Kamuya alınacak personeller hangi okul mezunları arasından seçilecek? Turizm Bakanlığı hangi kurumu personel alıyor?

En son yayınlanan kamu personel alımı ilanı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bağlısı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığına sözleşmeli 2 kamu personeli alımı için uygulamalı ve sözlü sınav düzenlenecek.

Başkanlık bünyesine alınacak personeller 2 kişi Bilişim personeli olarak çalıştırılacaklar.  Başkanlık tarafından yapılan açıklamada bu kamu personel alımında adaylara bütün bilgilendirmeler ytb.gov adresi üzerinden yapılacak.

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı Sözleşmeli Bilişim Personeli Alımında adayların;

Memuriyet genel şartlarını taşımaları,

Askerlikle ilişikleri bulunmamaları, hizmetini yapmış veya sınav günü esas alınarak asgari bir sene tecil yaptırmış olması,

Mesleğin gereği olarak muhakeme ve temsil yeteneği olması, analitik ve hızlı düşünme problem çözme kabiliyeti olması,

Lisans bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölüm mezunu olmaları gibi özellikler aranmakta başvuru yapacak adayların başvuru kılavuzunu ayrıntılı incelemesi gerekmektedir.
Başkanlık kamu personel alımı başvuruları elektronik yapılacak.

Başkanlık tarafından yapılacak bu personel alımına başvurular 25 Mayıs 2021 tarihi ile 08 Haziran 2021 tarihleri arasında ytb.gov adresi üzerinden yapılması gerekmektedir.

Başvuruların değerlendirilmesi işlemi

YTB tarafından alınan başvuruların değerlendirme yöntemi uygulamalı ve sözlü sınava katılacak kişilerin KPSS P3 puanı esas alınarak bu puanın  %70 i ve YDS puanının %30’u toplamı esas alınacak ve düzenlenecek sıralamaya ile en yüksek puan alan kişiden başlayarak her pozisyon için ataması yapılacak personel sayısının on katı kadar aday sınav için çağrılacak.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.