Kültür ve Turizm Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alımı 12-16 Nisan Başvuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı 7 Kamu Personeli Alımı 12-16 Nisan Başvuru

Kültür ve Turizm Bakanlığı Atatürk Kültür, Dil ve Tarih Yüksek Kurumu Başkanlığı kamu personeli alımı için ilana çıktı. Bakanlık 7 kişi alımı başvuruları 12-16 Nisan 2021 tarihleri arasında alınacak. Bakanlık ilanları başvuruları nasıl yapılacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personeli alımı 8 Nisan 2021 resmi gazete ’de yayınlandı. Bakanlık ilanları ile Atatürk Kültür ve Tarih Yüksek Kurumu istihdam yapacak. İlan 8 Nisan 2021 tarihinde resmi gazete üzerinden yayınlanarak duyuruldu. Başvuruları 12-16 Nisan 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Başvurular nasıl yapılacak?
Adaylar kurumun internet sayfasına girerek form ve istenen belgeler sisteme yüklemesi ile yapılacak. Başvuru posta ve elden belirtilen tarihler arasında yapılabilir. Başvurular sadece 12-16 Nisan arasında alınacak.

ataturk-kultur-dil-ve-tarih-yuksek-kurumu-baskanligi.jpg

Başvuruda istenen belgeler neler?

Fotoğraflı başvuru formu,

Diploma veya mezuniyet belgesi,

Nüfus cüzdan fotokopisi,

Adli sicil belgesi,

Erkek adaylar için askerlik durum belgesi,

2019-2020 KPSS sınav sonuç belgesi,

Yabancı dil seviye tespit sınav sonuç belgesi,

Öğrenim durumları nedir?

Fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümü mezunu olması gerekiyor. Bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümleri başvuru yapabilecek.

Sözleşmeli bilişim personeli alınacağı üzere maaşlar yüksek oranda verilmektedir. Alım uygulama sınavı ile sonuçlandırılacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.