Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Sürekli İşçi Kamu Personeli Alımı (Şehir Kadroları)

Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 Sürekli İşçi Kamu Personeli Alımı (Şehir Kadroları)

Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 sürekli işçi alımı ve kamu personeli alımı yapıyor. Bakanlık şehirlere kadro dağılımı tablo içerisinde sunuldu. Güvenlik görevlisi alımı ve temizlik görevlisi alımı en başvuru şartları neler olduğu haberimizde…

Kültür ve Turizm Bakanlığı 500 sürekli işçi alımı ve kamu personeli alımı yapıyor. Şehirlere kadro dağılımlarını tablo şeklinde sundu. Başvuru yapacaklarda aranan şartları kılavuz halinde sundu. En az KPSS 55 puan istenmektedir. Tabloda belirtilen okul mezunları başvuru yapabilecek.

Bakanlık 400 koruma ve güvenlik görevlisi alımı ile 100 temizlik görevlisi alımı yapıyor.

Başvuruları nasıl yapılacak?

Başvurular elektronik ortamda 7 Aralık 2021 ile 17 Aralık 2021 tarihleri arasında alınacaktır. Başvurmak isteyen adaylar, Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr üzerinden başvurularını gerçekleştirecektir.

kultur-bakanligi-500-surekli-isci-alimi.jpgturizm-bakanligi-500-kamu-personeli-alimi.jpg

Aranan şartlardan herhangi birini taşımadığı tespit edilen adayların başvurusu değerlendirmeye alınmayacaktır. Adaylar sadece bir il ve öğrenim durumuna göre bir pozisyon için başvuruda bulunabilecek olup, tercih ettiği il için yapılacak sıralamaya katılacağından, birden fazla il veya nitelik (öğrenim, pozisyon) için yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru Genel Şartları

Tercih edilecek pozisyonun karşısında yer alan nitelikleri taşıyor olmak. 2020 Kamu Personeli Seçme Sınavı sonuçlarına göre, ön lisans mezunlarında KPSSP93 ve ortaöğretim (lise ve dengi okul) mezunlarında KPSSP94 puan türünden en az 55 ve üzeri puan almış olmak. Adaylar önlisans veya lise mezunu olması gerekiyor.

Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak. Başvuracak adayların durumunun; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4/B maddesinin "Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler." hükmüne uygun olmak.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum