Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 kamu personeli alıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı 15 kamu personeli alıyor

Kamu iş ilanları ile personel alımları devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından kamuya 15 kamu personeli alımı yapılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı yeni personel alım tarihleri ne zaman? Kimler başvurabilecek?

Yayınlanan yeni kamu personeli alım ilanı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde Atatürk Kültür Dil Tarih ve Yüksek Kurumuna 15 kamu personeli alımı yapılacak. Kamuya alınacak bu 15 personel sözleşmeli olarak çalıştırılacaklar.

Atatürk Kültür Dil Tarih ve Yüksek Kurumu personel alımında alınacak kadrolar ve sayıları

Atatürk Kültür Dil Tarih ve Yüksek Kurumu bünyesine 2 Büro personeli, 5 programcı, 2 Dizgi operatörü, 1 Fransızca Mütercim Tercüman, 5 kişi Tashihçi Arapça, İngilizce, Rusça, Farsça dillerinde.

2 Büro personeli alımı

Büro personeli alımı 2 kişi yapılacak olup 1 kişilik alımda adayların lisans Radyo, Sinema ve Televizyon Radyo, Televizyon ve Sinema, Radyo-Televizyon, Sinema; Radyo, TV ve Sinema; Radyo-TV Sinema Radyo-TV-Sinema ve Görsel Sanatlar, Radyo ve Televizyon veya Radyo-TV, Sinema, Sinema ve Televizyon, Sinema-TV, Sinema-TV Fotoğraf, Sinema TV Fotoğraf, Sinema ve Dijital Medya, Fotoğraf, Fotoğraf ve video bölümlerinden mezun olması.

Diğer 1 büro personeli adaylarının lisans İşletme, İşletmecilik, İş İdaresi, İş İdaresi ve İktisat, İktisat, Muhasebe Finansman, Muhasebe ve Finansal Yönetim, Muhasebe ve Finans Yönetimi, Pazarlama, Yönetim ve Organizasyon bölümleri mezunları arasından seçilecek.

2 Dizgi Operatörü Alımı

Dizgi operatörü olarak alınacak adayların ön lisans Matbaacılık, Matbaacılık ve Baskı Teknikleri, Tasarım ve Basım-Yayımcılık, Bilgisayar Destekli Yayıncılık, Masaüstü Yayıncılık, İnternet Gazeteciliği ve Yayıncılığı, Serigrafi, Basım ve Yayın Teknolojileri bölüm mezunu olmaları ve bu alanda en az 1 (bir) yıl deneyimli olmaları gerekmekte.

Mütercim Tercüman Alımı

Mütercim Tercüman Fransızca dilinde alınacak olup adayların lisans Fransız Dili ve Edebiyatı veya Fransızca Mütercim Tercümanlık bölüm mezunu olması,
Fransızca dilinde son beş yıl içinde YDS veya benzeri uluslararası sınavlarda en az B düzeyinde puan almış olması şartları aranmakta,

Tashihçi Kamu personel alımı

Tashihçi olarak alınacak kamu personel adaylarının;

Arapça dilinde alınacak 2 tashihçi adayının lisan mezunu olması, Arapça - Türkçe ve Türkçe - Arapça çeviri alanında en az 1 yıl tecrübe sahibi olması,

İngilizce dili Tashihçi alımında adayların lisans mezunu olmaları, İngilizce - Türkçe ve Türkçe - İngilizce çeviri alanında en az 1 yıl tecrübe sahibi olması,

Rusça Tashihçi 1 kişi personel adaylarının lisans mezunu olmaları, Rusça - Türkçe ve Türkçe - Rusça çeviri alanında en az 1 yıl tecrübeli olması,

Farsça tashihçi 1 kamu personeli alımında ise yine adayların lisans mezunu olması ve dilinde çevirmen olarak 1 yıl tecrübe sahibi olması şartları bulunmaktadır.

AYK Başvuruları internet üzerinden yapılacak

AYK 15 kamu personel alımı başvuruları 17 Mayıs 2021 ile 21Mayıs 2021 tarihleri arasında sadece başvuru.ayk.gov.tr internet adresi üzerinden yapılacak ve posta veya şahsen yapılacak başvurular alınmayacak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.