KPSS 60 Puanla İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Çanakkale Başvuruları

KPSS 60 Puanla İtfaiyeci ve Zabıta Alımı Çanakkale Başvuruları

Türkiye genelinden başvuru yapılacak olan yeni itfaiyeci ve zabıta alımı yapılacağı ilan edildi. En az KPSS 60 puanı bulunan adaylar başvuru yapabilecek. Çanakkale Belediyesi alımına başvurular nasıl yapılacak.

İtfaiyeci alımı ve zabıta alımı yeni ilanları yayınlandı. İlana göre Çanakkale Belediyesi 11 itfaiye eri ve zabıta memuru alacak. Alıma başvuru yapacakların en az KPSS 60 puanı bulunuyor olması talep edildi.

Adaylarda Aranan Ortak Şartlar

İtfaiye Eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları, 13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B veya C sınıfı sürücü belgesine sahip olmaları gerekmektedir. Alımda boy ve kilo ölçümü belediye tarafından yapılacak.

Zabıta memuru alımı 3 kişi için; tıbbi laboratuvar, ilk ve acil yardım, mahalli idareler, mahalli idareler (zabıta) veya yerel yönetimler önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmak.

İtfaiye eri alımı 6 kişi için şartlar; itfaiyecilik ve yangın güvenliği veya sivil savunma ve itfaiyecilik önlisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesi sahibi olması isteniyor.

Zabıta alımı 3 kişi; yerel yönetimler, işletme / işletmecilik, iş idaresi, iş idaresi ve iktisat, yönetim ve organizasyon, iktisat, kamu yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak. B sınıfı ehliyet sahipleri başvuru yapabilir.

Başvuruları Nasıl ve Hangi Tarihlerde Alınacak?

Adaylar 23 Ağustos 2021 tarihinden 27 Ağustos 2021 tarihi mesai bitimine kadar, İsmetpaşa Mahallesi Demircioğlu Caddesi No: 132 17100 ÇANAKKALE adresindeki İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğüne teslim edeceklerdir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.