Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Hastanesi Sağlık Personeli Alımı

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Hastanesi Sağlık Personeli Alımı

Kamu ilanları yayınlandı. Yayınlanan ilana öre Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Hastanesi sağlık personeli alımı yapacağını duyurdu. Lise mezunu adaylar nasıl başvuru yapacak? Hastane personeli nasıl olunur?

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversite Hastanesi sağlık personeli alımı için ilan yayınladı. Yayınlanan kamu ilanları içerisine başvuru nasıl yapılacağı sunuldu. Lise mezunu adaylar bu alıma diğer hangi şartlarda başvuru yapacağı detaylarını sundu.

Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Adaylar başvurularını 23 Temmuz 2021 tarihi bitimine kadar Üniversitenin resmi web sayfası üzerinden yapacaktır. Başvuru esnasında mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, tecrübe belgesi, SGK tescil ve hizmet dökümü ve ilave belgeleri sisteme okunaklı şekilde yüklenmesi gerekmektedir.

Diğer sağlık personeli alımı 1 kişi için başvuru şartları; Sağlık meslek lisesi mezunu, T.C. Sağlık Bakanlığı perfüzyonistlik yetki belgesi sahibi ve en az 5 yıllık pediatrik ve erişkin perfüzyonistlik tecrübesi olması gerekmektedir.
Yerleştirme işlemi KPSS sıralamasına göre yapılacaktır. Adayların 2020 yılında yapılan KPSS lise sınavında puanı bulunuyor olması istenmektedir. Her hangi bir kurum tarafından emekli aylığı almıyor olma şartı ayrıca istenmektedir.

Hangi Yasal Dayanağı

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrasına göre istihdam edilmek ve giderleri özel bütçeden karşılanmak üzere; 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” uyarınca işlem yapılmaktadır. Karaman şehrine alım gerçekleşecektir. Türkiye genelinden başvuru kabul ediliyor.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.