Kamu Kadrolu İtfaiye Eri, Muhasebeci, ve Tahsildar Alımı

Kamu Kadrolu İtfaiye Eri, Muhasebeci, ve Tahsildar Alımı

Kamu kurumu kadrolu itfaiye eri, muhasebeci, ekonomist ve tahsildar alımı yapacağını ilan etti. Devlet kadrolu kamu personeli alımı başvuruları nasıl yapılacak. Boy, KPSS ve diğer tüm başvuru şartları nedir?

Kamu’ya kadrolu muhasebeci, itfaiye eri, muhasebeci ve tahsildar alımı yapacağını ilan etti. Kılavuz içerisinde boy, öğrenim, yaş ve KPSS şartları detayları sunuldu. Başvuruları nasıl ve nereye yapılacağını yazımızda sunduk.

Muhasebeci alımı: Üniversitelerin muhasebe ve denetim, muhasebe ve finansman, maliye lisans programlarının birinden mezun olmak.

Ekonomist alımı: Üniversitelerin iktisat, maliye, ekonomi ve finans, ekonomi-yönetim bilimleri lisans programlarının birinden mezun olmak.

Tahsildar alımı: Üniversitelerin işletme, muhasebe ve denetim, muhasebe ve finans yönetimi lisans programlarının birinden mezun olmak.

İtfaiye eri alımı: Üniversitelerin itfaiyecilik ve yangın güvenliği veya sivil savunma ve itfaiyecilik ön lisans programlarının birinden mezun olmak. En az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak.

kamu-personeli-alimi-hesap-isleri.jpg

Başvuru Genel Şartları

Öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak unvanların karşısında belirtilen türlerinden en az KPSS 60 puan almış olmak.

Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

kamu-mutemet-veznedar-alimi.jpg

Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesinde yer alan özel şartlara göre itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

İtfaiye Eri unvanı için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

İtfaiye Eri kadrosuna başvuracak adaylar için sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları gerekiyor.

Başvuru Şekli ve Tarihleri

Adaylar, başvuru esnasında istenilen belgeleri ile birlikte 13 Aralık 2021 gününden 17 Aralık 2021 günü mesai bitimine kadar (mesai günlerinde, saat 08.30-17.00 arasında) Karamanlı Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’ne (Karamanlı Belediyesi Hizmet Binası Pazar Mah. Burdur Cad. No:1 Karamanlı/BURDUR) müracaatlarını yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.