Kamu ilanı: Trabzon B ehliyetli zabıta memuru alacak

Kamu ilanı: Trabzon B ehliyetli zabıta memuru alacak

Kamu ilanı içerisinde Trabzon B ehliyetli zabıta memuru alımı yayınlandı. Kamuya yapılan istihdamlar kapsamında belediye başkanlığınca yapılacak alıma başvurular nasıl yapılacak. Zabıta alımı özellikleri neler?

Kamu ilanı: Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasından duyurdu. B ehliyetli zabıta memuru alımı yapılacağı açıklandı. Trabzon ili Arsin Belediye Başkanlığı bünyesinde çalıştırılmak üzere 2 kadroluk zabıta alımı yapılacaktır. 1 kadro zabıta memurluğuna başvurabilmek için adayların herhangi bir önlisans mezunu olması, KPSS puanı en az 70 olması ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

1 kadroluk diğer zabıta memuru alımı başvurusu için adaylar İktisat, İşletme, Maliye, Ekonomi, Kamu yönetimi, Uluslararası İlişkiler, Yerel Yönetimler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinden birinden mezun olması, KPSS puanı en az 70 olması ve en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Her iki kadro için de başvuracak adayların sınav tarihi itibariyle 30 yaşını aşmamış olmaları gerekmektedir. Yine adaların boy-kilo endeksleri Arsin Belediyesi tarafından kontrol edilecektir. Erkek adayların en az 1.67 metre, kadın adayların ise en az 1.60 metre boyunda olması, boylarının 1 metresinden fazlası ile kilosu arasında 10 kilo fazla veya eksik çıkmaması gerekmektedir.

kamu-zabita.jpg

Adaylarda aranan genel nitelikler ise; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamudan yasaklanmamış olması, 1 yıl ve üzerinde hapis cezası almamış olması, erkek adaylar için askerlikle ilişiğinin bulunmaması ve görevi için herhangi bir engelinin bulunmaması gerekmektedir.

Başvuru tarihi ve istenen belgeler:

Trabzon ili Arsin Belediyesine yapılacak bu alımın başvuru tarihleri 10 Mayıs 2021 den 14 Mayıs 2021 günü saat 17.00a kadardır. Adayların başvuru için öncelikle Arsin Belediyesinden veya belediyenin resmi internet sitesinden temin edecekleri başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir.

Daha sonra bu forma nüfus cüzdanı fotokopisi, diploma fotokopisi, KPSS çıktısı, askerlik belgesi, görevine engeli olmadığına dair beyanı, sürücü belgesi fotokopisi, son altı ay içerisinde çekilmiş 3 adet fotoğraf eklemeleri gereklidir. Yine adayların bu belgelere dair nüfus cüzdanı, diploma, sürücü belgesi gibi evrakların aslını da yanlarında bulundurmaları gereklidir.

Belediye tarafından verilen ilanda başvuruların sadece şahsen alınacağı belirtilmiştir. Posta veya e-posta aracılığıyla yapılan başvurular geçersiz sayılacağı da belirtilmiştir.

Sınava girmeye hak kazanan aday listesi 21 Mayıs 2021 tarihinde belediyece duyurulacak olup 25 Mayıs 2021 tarihinde adaylara sözlü ve uygulamalı sınav yapılacaktır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.