Kamu Alımı!DHMİ 24 Personel Alımı Yapıyor

Kamu Alımı!DHMİ 24 Personel Alımı Yapıyor

Resmi kamu ilanı ile DHMİ bünyesinde istihdam edilmek üzere 24 kamu personeli alımı başvuruları devam ediyor. DHMİ personel alım şatları neler? Kamu alımına kimler başvurabilecek? Haberimizde.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan kamu personeli alım ilanı ile kurumun taşra birimlerinde çalıştırılmak üzere Asistan Hava Trafik Kontrolörü ünvanıyla 24 kişi alımı yapılıyor. Yapılacak kamu alımında adayların 06 Eylül 2020 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olması gerekmekte ve yapılacak olan seçme sınavı ile alımlar yapılacak.

Alınacak kamu personelleri Ağrı iline 3, Bingöl iline 3, Elazığ iline 3, Gökçeadaya 2, Hakkari 4, Iğdır 2, Muş 1, Siirt 2, Şırnak 3, Van iline 1 kişi olarak yapılacak.

DHMİ Sınavına Kimler Katılabilecek?

Düzenlenecek olan seçme sınavına katılacak adayların;

Türk Vatandaşı olması,

Kamu haklarından mahrum bulunmaması,

18 yaşını tamamlamış olması,

 Askerlik durumu itibariyle askerlikle ilgisi bulunmaması, askerlik çağına gelmemiş bulunması ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması,

Son başvuru tarihi itibarıyla, Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmeliğin 11 inci maddesi uyarınca KPSSP3 puan türünden yetmiş ve üzeri puan almış olması şartları bulunmaktadır.

dhmi12.jpg

Bu Kamu Alımına Nasıl Başvurulacak?

Adaylar arasından Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce duyurulan pozisyonların sayısının 5 (beş) katı kadar aday KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere bilgisayar destekli Seçme Sınavına veya yazılı sınava çağırılacak.

Adaylar bilgisayar seçme sınavı veya yazılı sınavda almış oldukları puan sırasına göre sözlü sınava çağırılacak.

Kamu alım sınavına girmek isteyen adaylar için başvurular başlamış olup 26 Şubat 2021 tarihine kadar isbasvuru.dhmi adresinden başvurmaları gerekmekte. Şahsen ve posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.