DHMİ yüksek maaşlı 24 kamu personel alımı başvuruları bitiyor

DHMİ yüksek maaşlı 24 kamu personel alımı başvuruları bitiyor

DHMİ(Devlet Hava Meydanları İşletmesi) bünyesine yüksek maaşlı 24 kamu personel alım ilanı başvuruları için son günü kaçırmayın. DHMİ personel alım başvuru şartları haberimizde.

DHMİ bünyesine alınacak olan 24 yüksek maaşlı Asistan Hava Trafik Kontrolörü ünvanlı kamu personeli alımı giriş sınavı başvuruları 08 Şubat tarihinde başlamıştı.

Başvuracak adaylarda KPSS olarak 06 Eylül 2020 tarihinde yapılan kamu personeli seçme sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olması şartı baş şart olarak yayınlandı.

Sınava katılacak olan adayların taşıması gereken özel şartlar neler?

Fakülte veya 4 yıllık yüksekokul mezunu olması,

ICAO ANNEX'l kriterlerine uygun Hava Trafik Kontrolörü olur ibareli sağlık raporu alması,

Hava/yer ve yer/yer sesli iletişiminde, yanlış anlamalara ve aksamalara yol açabilecek belirgin bir aksan veya lehçe, dilde pelteklik, gizli kekemelik ve aşırı heyecan sahibi olmaması, bu durum sınav komisyonunca tespit edilerek tutanak altına alınacak, gerekirse hakem hastaneye gönderilecek ve hakem hastanece verilecek nihai rapor sonucuna göre işlem tesis edilecek. Adaylar Bilgisayar Destekli Seçme Sınavı veya yazılı sınavı geçmiş olsalar bile sınavı kazanmış sayılmayıp ve elenecekler.

hava2.jpg

Son başvuru tarihi itibarıyla, son beş yıl içerisinde İngilizce Yabancı Dil Sınavından en az C düzeyinde puan aldığını belgelemesi,

Geçerli bir Hava Trafik Kontrolör Lisansına sahip olması şartları bulunmakta.

Sınavlara başvuru nasıl yapılacak?

Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından duyurulan pozisyonların sayısının 5 (beş) katı kadar aday KPSSP3 puanı en yüksekten başlamak üzere Bilgisayar Destekli Seçme Sınavına veya yazılı sınava çağırılacak.
 Adaylar bilgisayar destekli seçme sınavı veya yazılı sınavlarda almış oldukları puan sırasına göre sözlü sınava çağırılacak.

Sınava girmek isteyen adaylar için 26 Şubat 2021 tarihleri arasında isbasvuru.dhmi.gov.tr adresinden başvurmaları gerekmekte.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.