Kamu 70 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı 10-20 Ağustos Başvuruları

Kamu 70 Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı 10-20 Ağustos Başvuruları

Zabıt katibi ve mübaşir olmak isteyen adaylar bu ilanı kaçırmayın. Kamu 70 zabıt katibi alımı ve mübaşir alımı yapacağını duyurdu. Başvuruları 10-20 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılacak. Genel şartları neler olduğu detayları haberimizde…

Kamu Zabıt Katibi ve Mübaşir Alımı Duyurusu

Danıştay Başkanlığı Ankara merkeze yerleştirmek üzere zabıt katibi, mübaşir, teknisyen, şoför, hizmetli, bulaşıkçı ve programcı olmak üzere 70 kadro için ilan yayınladı. Lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar başvuru yapabilecek.

Alım Branşlara Göre Kadro Dağılımı

30 (otuz) Zabıt katibi, 5 (beş) teknisyen (bilgisayar ve inşaat), 30 (otuz) destek personeli (hizmetli, garson, bulaşıkçı ve şoför), 1 (bir) mübaşir, 4 (dört) programcı alınacaktır.

Başvuruları Nasıl Yapılacak

Adaylar başvurularını 10 Ağustos 2021 Salı günü başlayacak olup 20 Ağustos 2021 Cuma günü sona erecektir. İşlem yapılacak Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi olarak yayınlanmıştır.

Mübaşir pozisyonunda çalıştırılacaklar için başvuru şartları;

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Programcı Pozisyonunda Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları
Yükseköğretim kurumlarının bilgisayar programcılığı ile ilgili bölümlerinden en az önlisans düzeyinde mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan bilgisayar Programcısı sertifikası veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğretim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikası istenmeyecektir.)

Yukarıda sayılanlar dışında, diğer fakülte veya yüksekokullardan mezun olanların Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı Bilgisayar Programcısı sertifikasına veya Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı kurslardan veya yükseköğretim kurumlarından alınmış Bilgisayar Programcısı Sertifikası sahibi olmak. (Eğitimi sırasında herhangi bir bilgisayar programlama dili içeren bilgisayar programlama dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylardan bilgisayar programcısı sertifikası istenmeyecektir.)

C Programlama, C++ Programlama, C# Programlama, Java Programlama dillerinden herhangi birini bilmek. İngilizce dilinde, Yabancı Dil Sınavından (YDS) en az (D) düzeyinde puan almış olmak veya dil yeterliliği bakımından buna denkliği kabul edilen ve uluslar arası geçerliliği bulunan başka bir belgeye sahip olmak. (Yabancı dil sınav sonuç belgelerinin eşdeğerlikleri ve geçerlilik süresi ile ilgili ÖSYM’nin bu ilanın son başvuru tarihi itibarıyla geçerli olan “Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlikleri” hakkındaki kararı esas alınacaktır.)
e) Yabancı dil sınav sonuçları (5) yıl süreyle geçerlidir. Bu sürenin bitiminde yeniden sınava girmeyenlerin yabancı dil bilgi düzeyi (D) düzeyi olarak kabul edilir.

Hizmetli Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Bulaşıkçı Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

En az lise veya dengi okul mezunu olmak.

Garson Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

Turizm Meslek Yüksekokullarının ilgili bölümü veya meslek lisesi ve dengi okulların otelcilik, turizm otel işletmeciliği, turizm ve otelcilik, turizm, turizm endüstrisi servis hizmetleri bölümlerinden mezun olmak veya lise ve dengi okullardan mezun olup, garson bonservisine veya 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu uyarınca alınmış ustalık veya kalfalık belgesine sahip olmak veya garsonluk mesleğinde iki yıl çalışmış olduğunu belgelemek. (Garson bonservisine sahip olanlar ile “Garson” statüsünde iki yıl çalışmış olanların; Sosyal Güvenlik Kurumlarına prim ödemek suretiyle Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak sigorta hizmet dökümü ve işe giriş bildirgesini ibraz etmeleri zorunludur.)

Şoför Olarak Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

En az lise veya dengi okul mezunu olmak. (D) ve (DE) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak. (Karayolları Trafik Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelikte, 2016 yılında yapılan düzenlemeler sonucu (D) ve (DE) sınıfı sürücü belgesine karşılık gelen (E) sınıfı sürücü belgesine sahip olan adaylar da başvurabilir.)

Zabıt Kâtibi Pozisyonunda Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

Fakülte veya Yüksekokulların bilgisayar bölümü, adalet yüksekokulu, meslek yüksekokullarının adalet bölümü, adalet önlisans programı, adalet meslek lisesinden mezun olmak veya diğer lise ve dengi okulların ticaret veya bilgisayar bölümlerinden mezun olmak. (Bu maddede sayılan öğretim kurumlarından mezun olanlardan daktilo veya bilgisayar sertifikası istenmeyecektir)

Yukarıda sayılanlar dışında, en az lise veya dengi okul mezunu olup, en son başvuru tarihi itibarıyla Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurum ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip olmak. (Eğitimi sırasında zorunlu/ortak/seçmeli bilgisayar/daktilo dersi alan ve bu hususu resmi olarak belgeleyen adaylardan bilgisayar/daktilo sertifikası istenmeyecektir.)

Yapılacak uygulama sınavında, sınav komisyonunca belirlenecek metinden bilgisayar ile imla kurallarına ve noktalama işaretlerine uygun olarak, yanlışsız, vuruş hesabı yapılmadan üç dakikada en az doksan kelime yazabilmek.

Teknisyen Pozisyonunda Çalıştırılacaklar İçin Başvuru Şartları

Bilgisayar Teknisyeni için; Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin; Bilgisayar bölümlerinden mezun olmak.

İnşaat Teknisyeni için; Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler, Anadolu Teknik Liseleri, Anadolu Meslek Liseleri ve Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin; İnşaat Teknolojisi alanına dahil; beton çimento ve zemin teknolojisi, restorasyon, yapı yalıtım, ahşap doğrama kaplama, betonarme demir kalıp ve çatıcılık, yapı dekorasyonu, duvarcılık, yapı yüzey kaplama bölümlerinden mezun olmak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.