İŞKUR Nisan Ayı 100 Bin Kamu İşçi Alımı İlanı Yayımladı

İŞKUR Nisan Ayı 100 Bin Kamu İşçi Alımı İlanı Yayımladı

Türkiye İş Kurumu Nisan ayı için 100 bin kamu işçi alımı ilanlarını Mart ayının son haftasında yayınladı. Yayımlanmış olan ilana göre başvuru şartları ve detayları belli oldu. En az ilkokul mezunu adaylardan yapılacak olan alımlar için detaylar haberde!

İŞKUR Nisan Ayı İşçi Alımı İlanları

İş arayan milyonlarca kişi için İŞKUR üzerindeki ilanlar merakla takip edilen ilanlar arasındadır. İŞKUR yıl boyunca milyonlarca vatandaşa iş sahibi yapmaktadır. Kurum tarafından yayınlanan ilanlar eğitim şartlarına göre farklılık göstermektedir. En az ilköğretim mezunu olanlar alımların yapılacağı beden işçisi kadrosunda alımlar diğer kadrolara göre daha fazla yapılmaktadır. Yayınlanmış olan iş ilanlarına göre kimlerin başvuru yapacağı konusunda netliğe kavuşmuş ve başvuru için adaylara gerekli olan başvuru şartları açıklanmıştır.

İŞKUR İlanlarına Başvuru Şartları Nelerdir?

İŞKUR tarafından yayınlanan kamu kurumlarına işçi alım ilanlarına başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir.

En az ilköğretim mezunu adayların başvurularının alınmasının yanı sıra lise, önlisans ve lisans mezunu olan adaylar için de uygun kadrolar yine İŞKUR tarafından açılan ilanlar arasındadır. Ayrıca yurt dışında eğitim almış olan adayların denklik belgesi göstermesi şartıyla bu ilanlara başvuruda bulunabilirler.

Üst yaş sınırı konusunda ilandan ilana farklılık göstermekle birlikte en fazla 65 yaşını tamamlamamış olan adaylardan başvurular alınmaktadır.

Başvuru yapacak olan adayların 18 yaşında tamamlamış olması gerekmektedir.

Ayrıca adayların kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası almamış olması ve kamusal haklarından mahrum bırakılmamış olması gerekmektedir.

Kamu kurumları tarafından işe alım sürecinin sonucunda yapılacak olan güvenlik soruşturması kapsamında olumsuz sonuçlanan adayların da başvuruları geçersiz sayılıp iş akdine son verilmektedir. Bu nedenle arşiv ve güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlanması gerekmektedir.

isci-alimi.jpg

Yine yayımlanmış olan ilana göre farklılık göstermekle birlikte çoğu ilanda vardiyalı çalışma usulü uygulanmaktadır. Adaylar söz konusu ilanlara başvuru yaptıklarında vardiyalı çalışma sistemini kabul etmiş sayılırlar ve kurala uygun çalışmaları gerekmektedir.

İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlara göre en fazla alım yapılan meslek grupları şöyle sıralanmıştır: Temizlik görevlisi, beden işçisi, güvenlik ve koruma görevlisi, acil tıp teknisyeni ağız ve diş sağlığı teknikeri, sıhhi tesisat ustası ve çöp personeli gibi daha birçok kadro da alım yapılmaktadır.

İŞKUR İlanlarına Başvurular Nasıl Yapılır?

Güncel olarak yayınlanmış kamu işçi alımı ilanlarını aşağıda vermiş olduğumuz link üzerinden ulaşabilirsiniz. Başvurularınızı yine vermiş olduğumuz link üzerinden elektronik olarak tamamlayabilir ayrıca ALO 170 hattı ve Şube müdürlüklerinden de başvuru işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Güncel İlanlar ve Başvuru Linki

İŞKUR İlanları

İŞKUR İşçi Alımı

İŞKUR Belediye İlanları

İŞKUR İlan

İŞKUR Nisan İlanları

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.