İçişleri Bakanlığı 110 Kaymakam Aday Alım Sınavı Açtı

İçişleri Bakanlığı 110 Kaymakam Aday Alım Sınavı Açtı

İçişleri Bakanlığı tarafından mülki idare personeli alım ilanı yayınlandı. Kaymakam adayı olarak alınacak 110 personel alımında hangi bölüm mezunları başvuru yapacak? İçişleri Bakanlığı kaymakamlık sınavı ne zaman?

İçişleri Bakanlığı yeni yayınladığı ilan ile bakanlık bünyesindeki Mülki İdare Hizmetleri sınıfından 110 kişi kaymakam aday alım sınavı açtı. Kaymakam aday sınavı için şartları sağlayan ve başvuru yapan kişiler 10 Temmuz 2021 tarihinde sınava alınacaklar.

Aday Kaymakam Sınav Başlıca Başvuru Şartları

Kaymakam adayı kişilerin lisans Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi, kamu yönetimi, iktisat, işletme, maliye ve finans, sosyoloji, halkla ilişkiler ve tanıtım, psikoloji bölümlerinden veya sayılan bölümlerin içeriğinin en az %80 ini bünyesinde barındıran bölümlerden mezun olan,

01 Ocak 2021 günü ile 36 yaşından gün almamış olmak,

Kaymakam adaylarının askerlik ilişiği bulunmaması askerliğini yapmış, erteletmiş ya da yedek durumunda olması,

Aday Kaymakamlık Sınavı Başvuru Ne zaman Yapılacak

Aday kaymakamlık sınavı başvuruları 26 Mayıs 2021 ile 02 Haziran 2021 tarihleri arasında internet üzerinden ÖSYM bünyesinde sınav ücreti yatırarak yapmaları gerekmektedir.

Aday Kaymakamlık Sınavı

Sınav 10 Temmuz 2021 tarihinde Ankara’da yapılacak. Sınava giriş için başvuru yapan her adayın 26 Mayıs 2021 ile 03 Haziran 2021 tarihleri arasında ÖSYM internet sitesi ödemeler sayfasından 250,00TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir. Sınav başvuru tarihi sonrasında adaylardan geç başvurular alınacak olup geç başvuru ücreti ise 375,00TL olarak belirlendi.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.