GSB 8121 Kamu Personeli Başvuruları 26 Temmuz 9 Ağustos’ta Bekleniyor

GSB 8121 Kamu Personeli Başvuruları 26 Temmuz 9 Ağustos’ta Bekleniyor

Gençlik ve Spor Bakanlığı 8121 kamu personeli alımı yapacağını ilan etmişti. Normalleşme ve Kurban Bayramı bitmesi ile ilan kılavuzu yayınlanarak başvurularını 26 Temmuz ile 9 Ağustos tarihlerinde alması bekleniyor.

GSB 8121 Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Gençlik ve Spor Bakanlığı 8121 kadrolarına yurt yönetim memuru, antrenör, gençlik çalışanı, psikolog, spor uzmanı ve düz işçi alımı yapacaktır. Açıklanan kadrolara başvurular normalleşme ve Kurban Bayramı tatili sonrasında 26 Temmuz 2021 ile 9 Ağustos 2021 tarihleri arasında yapılması bekleniyor.

Branşlara Göre Kadrolara Kaç Kişi Alınacak

4136 düz işçi alımı,

600 gençlik çalışanı alımı,

2000 antrenör alımı,

652 yurt yönetim memuru alımı,

50 psikolog alımı,

473 spor uzmanı alımı olarak gerçekleştirilecektir.

Unvana Göre Öğrenim Durumları

Düz işçi alımlarında en az lise mezunu, gençlik çalışanı en az önlisans mezunu ve diğer tüm alımlarda en az lisans mezun u olarak ilana çıkması bekleniyor.

Bakanlık Başvuru Genel Koşulları

Adaylar istenen öğrenim düzeyine sahip olması, KPSS şartı aranacak ilanlarda istenen puana sahip olması, 18 yaşını doldurmuş ve 35 yaşını doldurmamış olması gerekmektedir. Kamu haklarından mahrum olmayan ve görevine engel bir durumu bulunmaması istenecektir.

Başvuruları Nasıl Yapılacak

Düz işçi alımları Türkiye İş Kurumu üzerinden yayınlanarak başvuru kabul etmesi söz konusu olacak. Diğer tüm alımlarda ise Bakanlığın resmi internet sitesi üzerinden veya Kariyer Kapısı CBİKO ile yapılması bekleniyor.

İlanlar yayınlandığı anda sizlere anlık olarak sunulacaktır. Normalleşme ve Bayram süreci göz önüne alınarak, açıklama üzerinden geçen zaman ile adaylar merkezi atama sonuçlandığı üzere ilanın bu tarihlerde yayınlanmasını bekliyor. Anlık olarak sunulacaktır.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
26 Yorum