Göç İdaresi 10 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

Göç İdaresi 10 Kamu Personel Alımı Başvuru Şartları

İŞKUR Üzerinden Ağustos ayı personel alımları kapsamında İçişleri Bakanlığına başlı olan Göç İdaresi Kamu personeli alımı yapacağını İŞKUR resmi internet sayfası üzerinden ilana çıktı. İlanın Detayları yazımızda yer almaktadır.

2021 Yılı Ağustos ayı personel alımı ilanları şimdiden yayınlanmaya başladı.

İŞKUR üzerinden Ağustos ayı personel alımları bir yenisinin daha eklendiği ilana çıktı. Paylaşılan ilanda Göç İdaresi Genel Müdürlüğü farklı niteliklerde İçişleri Bakanlığı hizmet edecek şekilde 8 farklı nitelikte sözleşmeli kamu personeli alımı yapılacağı belirtildi.

Adaylar için alımların sınav yöntemi ile alınacağı ve sınava her unvanın istenilen kontenjanına karşılık 10 katı kadar aday çağrılacağı yani toplamda 100 adet adayların sınava çağrılacağı ve bu sınavda başarılı olanlar arasında en yüksekte olan kişi ve altındaki 9 kişi olmak üzere toplamda 10 kişi alınacağı belirtildi.

Başvuru Şekli Nasıl Olacak?

Adaylar başvurularını Göç idaresine ait olan resmi internet web adresi üzerinden Sınav duyurusu adlı bölümden başvuru linkinin başvuru tarihleri arasında açıldığı zamanlar müracaatlarını gerçekleştire bilecekleri konusunda açıklamalar yapıldı.

Adaylar için başvurular sadece online olarak elektronik ortamda yapıla bilecek olup şahsen veya posta yolu ile müracaatta bulunacak personeller için başvurular kabul edilmeyecektir. Kurum tarafından duyuruldu.

Başvurular Ne Zaman Sona Erecek?

Başvuru yapacak adaylar için başvurular 26 Temmuzdan itibaren resmi site üzerinden alınmaya başlayacak olup Son başvuru tarihi ise 1 Ağustos 2021 tarihinde sona ereceği açıklandı.

Adaylarda Aranan Öğrenim Şartları

Fakültelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik-elektronik mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartları aranacağı ve bu bölümlerin hepsinden mezun olma şartları aranmaktadır.

Adaylar Başvurularını Nasıl Yapacak

Başvuruda bulunacaklar için kamusal haklarından mahrum olmama şartı talep edilmektedir. Müracaatlar için başvuru kılavuzunda yer alan özel şartları taşıma şartları aranmaktadır.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.