GİB 13 Şehir 750 Kamu Personeli Alımı 2021 Kılavuzu

GİB 13 Şehir 750 Kamu Personeli Alımı 2021 Kılavuzu

GİB tarafından yayınlanan en son kamu personeli alımı ilanı ile ülke genelinden herkesin başvurusu ile 13 şehir il ve ilçelerinde istihdam edilmek üzere 750 kişi yazılı ve sözlü sınav ile alınıyor. GİB 750 kamu personeli alımı ilanına kimler başvuru yapab

GİB olarak da bilinen Hazine ve Maliye Bakanlığı Bağlı birimi olarak hizmet veren Gelir İdaresi Başkanlığı bünyesine yayınlanan en son kamu personeli alımı ilanı ile 750 kişi Gelir Uzman Yardımcısı alımı yapılacak. 13 şehir tablosu kılavuz ile sunuldu.

GİB bünyesine alımı yapılacak olan A grubu kariyer bir unvan olan Gelir Uzman Yardımcısı alımlarında alınacak personeller Tekirdağ iline 20 kişi, Şanlıurfa iline 25 kişi, Mersin iline 15 kişi, Kocaeli iline 15 kişi, İzmir iline 30 kişi, İstanbul iline 460 kişi, Hatay iline 20 kişi, Gaziantep iline 25 kişi, Erzurum iline 5 kişi, Diyarbakır iline 20 kişi, Bursa iline 25 kişi, Antalya iline 15 kişi, Ankara iline 75 kişi olmak üzere toplam 750 kişi alınacak.

gelir-idaresi-personel-alimi.jpg

GİB personel alımı başvuruda adaylar en fazla 5 il tercihi yapabilecekler ve gelir uzmanı adayları daha sonra bu tercihlerinden vazgeçemeyecekler.

Gelir İdaresi Başkanlığı 750 Gelir Uzmanı kamu personeli alımı adaylarından usulüne uygun olarak başvuru yapanlardan il bazında alınacak boş kadro sayısının 5 katından fazla başvuru olması halinde il tercihlerine göre KPSS P48 puanlarına göre en yüksek puan alan adaydan başlanılarak il bazında boş kadro sayısının 5 katı personel adayı giriş sınavına katılabilecek.

2021 Yılı Gelir Uzmanlığı Başvuru Şartları

2021 yılı Gelir Uzmanı olarak başvuru yapmak isteyen adayların;

Devlet Memurları Kanunundaki memuriyet genel şartlarını taşıması,

Lisans hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakültesi mezunları başvuru yapabilecekler,

Adayların 2021 yılı ilk ayının ilk günü itibariyle 36 yaşından gün almış olmaması,

2020 ve 2021 yıllarında düzenlenen KPSS P48 puanının en az 70 ve üzerinde olması gibi başlıca şartlar bulunmakta.

GİB Kariyer Personel Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak

Şartları taşıyan adaylar için başvurular 15 Kasım 2021 tarihinde başlayıp 24 Kasım 2021 günü sona erecek, adayların bu tarihlerde “sinav.gib.gov.tr” adresinden online sınav sistemine kayıt olmaları gerekmekte olup diğer şekillerde yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum