Gelir İdaresi (GİB) mesleklerde 87 kamu personeli alacak

Gelir İdaresi (GİB) mesleklerde 87 kamu personeli alacak

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) mesleklerde 87 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. GİB elektrik, inşaat, iklimlendirme, mekine, ağaç işleri, tesisat ve bilgisayar olarak alım yapacak. GİB personel alımı şartları neler olduğu detayları haberimizde…

GİB MESLEKLERDE 87 KAMU PERSONELİ ALIMI

Gelir İdaresi Başkanlığı 87 personel alımı yapacağını duyurdu. GİB meslek dallarından alım yapacak. Adaylarda aranan şartlar ve şehirlere kadro dağılımları tablo şeklinde kılavuzda sunuldu.

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

Adaylar 35 (otuz beş) yaşını doldurmamış olması gerekmektedir.

gib-logo-tasarim.jpg

KPSS 70 puan şartı aranmaktadır.

Elektrik; Elektrik, Elektrik-Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Endüstriyel Elektronik ön lisans programlarının birinden mezun olması gerekiyor.

İnşaat; inşaat, inşaat Teknikerliği,  inşaat Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezun olmak gerek.

İklimlendirme; iklimlendirme-Soğutma, Soğutma Tesisatçılığı, Soğutma Tesisatı, Soğutma ve Havalandırma, iklimlendirme Teknolojisi, iklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi ön lisans programlarının birinden mezunlar başvurabilir.

Makine; Makine, Makine,  Resim ve Konstrüksiyon, Kontrol ve Otomasyon Teknolojisi, Mekatronik ön lisans programlarının birinden mezun olanlar başvuru yapacak.

Ağaç işleri; Mobilya ve Dekorasyon, Ormancılık ve Orman Ürünleri ön lisans programlarının birinden mezun olmak,

Tesisat ; Doğalgaz, Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi, Sıhhi Tesisat, Sıhhi Tesisat ve Doğalgaz, Doğalgaz ve Isıtma, Tesisat Teknolojisi, Yapı Tesisat Teknolojisi önlisans programlarının birinden mezun olmak,

Bilgisayar ; Bilgisayar Programcılığı, Bilgisayar Teknolojisi, Bilgisayar Destekli Tasarım ve Animasyon, Bilgisayar Operatörlüğü ön lisans programlarının birinden mezun olmak.

BAŞVURULAR VE TERCİH SAYISI

Başvurular; 8 Mart 2021 Pazartesi günü başlayıp, 17 Mart 2021 Çarşamba günü saat 17.30'da sona erecektir. Adaylar başvurularını GİB online sınav sistemine kayıt olarak, sistemde yer alan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacaktır. Adaylar en fazla 5 yer için tercih yapabilecek.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum