Enerji ve Dışişleri Bakanlığı 67 Personel alımı İş İlanları

Enerji ve Dışişleri Bakanlığı 67 Personel alımı İş İlanları

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığı 67 personel alımı iş ilanları yayınladı. İki bakanlık tarafından yayımlanan duyuruya göre en az ilkokul seviyesinde personel alacağını belirtti. Bakanlıklar tarafından yayımlanan ilana göre ilgili

Enerji Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı tarafından toplamda 67 Personel Alımı Duyurusu

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı için 65 memur alımı olacaktır. Her memur için farklı pozisyonda verilecek görevlerde çalışılacaktır. Pozisyon şartlarını sağlayan adayların müracaatları onaylanıp çağırılacaktır duyurulur. Adaylar başvurularını online olarak gerçekleştirilecektir. Personeli sağlaması gereken şartlar ve unvanlar; Koruma ve Güvenlik görevlisi için ön lisans mezunu olunması gerekmektedir. KPSS türünden minimum 70 puan ile alınacaktır.170 cm boya sahip olunması.

kamu-meslekler.jpg

Temizlik Personeli alımı için minimum olmak üzere lise mezunu okullardan mezun olunması KPSS türünden en az 70 puan türünde alınması gerekmektedir. Elektrik teknisyeni alım şartı ise lise mezunu olunması KPSS puan türünden 70 puan üzerinde alınması şart konulmuştur. İnşaat teknisyeni; Adayların meslek liselerin, Anadolu meslek liselerin, teknik liseler ve Anadolu teknik liselerinin mesleki liselerin inşaat teknolojisi alanının yapı yüzey kaplama, yapı yüzey kaplama ve yalıtım bölümlerinden mezun olunması gerekiyor KPSS puan türü minimum 70’dir. Mobilya Teknisyeni alımı şartı; meslek liseleri, Anadolu meslek liseleri, teknik liseler ve Anadolu teknik liseleri, meslek liselerinin tesisat teknolojisi ve iklimlendirme alanının yapı tesisat sistemleri bölümlerinden herhangi birinden mezun olma şartı aranmaktadır. Büro personeli; Ön lisans ve lisans mezun olunması gerekmektedir. KPSS puan türü 70’dir.

Enerji Bakanlığı detayları için tıklayın.

Dışişleri bakanlığı iki farklı başkonsolosluklardan sekreter alımı yapacağını söyledi.16 Mayıs 2022 Pazartesi günü itibari ile başvurular başlamış olup 3 Haziran tarihleri arasına kadar müracaat edilebilecektir. Personel adayları istenilen koşulları sağladıkları takdirde sekreter adaylığına girebileceklerdir. Minimum lise ve Milli eğitim bakanlığınca onaylanmış olunması, Her türlü hava koşullarında çalışa bilecek, İleri seviyede Fransızca ve Türkçe bilinmesi gerekmektedir.

Dışişleri Bakanlığı detayları için tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.