Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma 20 Daimi Kamu Personel Alımı

Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma 20 Daimi Kamu Personel Alımı

Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu Başkanlığı 20 daimi kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Alım kadroları neler. Kimler araştırma kurumu başvurusu yapabilecek. Başvuru şartları neler olduğu yazımızda…

Kamu ilanları yayınlanmaya devam ediliyor. Türkiye Enerji, Nükleer ve Maden Araştırma Kurumu 20 daimi kamu personeli alımı ilanı kılavuz şeklinde yayınlandı. Başvuru yapacaklar en az lise mezunu olması isteniyor.

Güvenlik görevlisi alımı 10 kişi için başvuru şartları: Görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Sınav başvurusunun son günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak, 5188 sayılı Kanun gereği Özel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak, Valilik tarafından düzenlenen Özel Güvenlik Kimlik (silahlı) Kartına sahip olmak (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.) Erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmaması gerekmektedir.

Aşçı yardımcısı alımı 2 kişi için; Önlisans veya dengi okul mezunu olmak, Meslek Yüksek Okullarının ilgili bölümlerden mezun olduğunu belgelemek veya Halk Eğitim Merkezi Müdürlükleri ile diğer resmi kurum veya kuruluşlarca düzenlenen kurslardan verilen Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikasına sahip olmak. 2020 yılı KPSS (B grubu) sınavına girmiş olmak ve KPSS P93 puan türünden en az 60 puan almış olması isteniyor.

Temizlik personeli alımı 8 kişi için müracaat koşulları; 6 kişi normal ve 2 kişi eski hükümlü veya TMY olması gerekiyor. Yükleme-taşıma işleri de yapacağından görevini yapmaya engel olacak sağlık sorunu bulunmamak, Sınav başvurusunun son günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olmak, Talepler Ankara ili düzeyinde karşılanacağından, ilan tarihi itibarıyla Ankara’da ikamet ediyor olmak. kamu kurum ve kuruluşlarına eski hükümlü veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralananların işçi olarak alınmasında uygulanacak usul ve esaslar hakkında yönetmeliğin 4. maddesinin (a) ve (ğ) bendi kapsamında durumlarını belgelendirmek gerekiyor.

Başvuru Tarihleri ve Şekli

Adaylar başvurularını 26 Temmuz 2021 ile 30 Temmuz 2021 tarihleri arasında İŞKUR İl Müdürlüklerine şahsen veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden “İş Arayan” linkine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvuru yapabileceklerdir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.