En az lise mezun 237 kamu personeli Adalet Bakanlığı alımı

En az lise mezun 237 kamu personeli Adalet Bakanlığı alımı

Güncel iş ilanı ile Adalet Bakanlığı merkez taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere en az lise mezunları arasından 237 kamu personeli alımı yapıyor. Bu kamu alımının şartları neler? Tamamı haberimizde.

Adalet Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere en az lise mezun 2020 KPSS B grubu puan sırasına konularak her bir unvan ve mahal için ayrı ayrı boş bulunan pozisyonun 3 katı aday arasından bakanlık tarafından yapılacak sözlü sınavına göre 237 kamu personeli alımı yapılacak.

asci1.jpg

Alınacak kamu personelleri ve şartları neler?

Aşçı kadrosuna alınacak adayların Ortaöğretim veya yükseköğrenim kurumlarının aşçılık veya dengi bölümü mezunu olması,

En az lise veya dengi okul mezunu olup, halk eğitim müdürlükleri ile diğer resmî kurum veya kuruluşlarca düzenlenen kurslardan verilen Milli Eğitim Bakanlığının aşçılık mesleği için belirlediği kriterlere uygun aşçılık sertifikası, ustalık belgesi veya dengi sertifikaya sahip olması gerekmektedir.

Kaloriferci olarak alınacak sözleşmeli personellerin En az lise veya dengi okul mezunu olması, halk eğitim müdürlüklerinin veya diğer resmi kurum veya kuruluşların düzenlediği kurslardan mezun olması veya ilgili branşta sertifika sahibi olması şartları bulunmaktadır.

Şoför olarak alınacak kamu personellerinin en az lise veya dengi okul mezunu olması, E sınıfı sürücü belgesine sahip olması (ya da Karayolları Trafik Yönetmeliğinde 17 Nisan 2015 tarihli ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan değişiklik ile 01 Ocak 2016 tarihi itibarıyla yeni tip D sınıfı sürücü belgesine sahip olması) şartları bulunmaktadır.

İstatistikçi olarak alınacak kamu personeli adaylarının İstatistik lisans bölümünden mezun olması,

guvenlik1.jpg

Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak alınacak destek personeli adaylarının en az lise veya dengi okul mezunu olması, son başvuru tarihi itibarıyla geçerlilik süresi dolmamış özel güvenlik görevlisi kimlik kartına (silahlı ibareli) sahip olması,

Yapılacak sınavın son başvuru tarihi itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve merkezi sınavın yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşını bitirmemiş olması, erkeklerde 170 cm, kadınlarda 160 cm’den kısa boylu olmaması, görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması bedensel özürlü olmaması, şaşılık, körlük, topallık, işitme kaybı, çehrede sabit eser, uzuv noksanlığı, kekemelik ve benzeri engeller bulunmaması,

Boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 13’ten fazla, 17’den az olmaması,

Güvenlik soruşturması olumlu olması,

5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 10 uncu maddesinde yer alan şartları taşıması şartları bulunmaktadır.

Teknisyen adaylarının En az meslek liseleri veya teknik liselerin ilgili bölümlerinden mezun olması,

Tekniker adaylarının en az meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerinden mezun olması,

Mühendis adaylarının en az dört yıllık lisans eğitimi veren fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olması şartları bulunmaktadır.

Başvurular nereden ve ne zamana kadar yapılacak?

Adaylar pozisyonlardan sadece bir mahal ve pozisyona başvuru yapabilecekler. Adayın birden fazla pozisyona başvuru yaptığının tespit edilmesi halinde hiçbir başvurusu kabul edilmeyecek.

Adaylar başvurularını 22 Şubat 2021 ile 12 Mart 2021 tarihleri arasında e devlet üzerinden giriş yaparak, e-Devlet üzerinde belirtilen takvimde aktif hale gelecek olan iş başvuru ekranını kullanarak gerçekleştirecekler. Şahsen veya posta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.