Diyanet Lise Mezun Kamu Personel Alımı Başvuruları 24 Eylül Son

Diyanet Lise Mezun Kamu Personel Alımı Başvuruları 24 Eylül Son

En az lise mezunu kamu personeli alımı başvurularında sona gelindi. KPSS 50 puanı bulunan adaylar başvuru yapabilecek. Diyanet İşleri Bakanlığı personel alımı yapıyor.

Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde veya normal olarak iş arayanlar için kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Yapılan açıklamada 47 kamu personeli alımı Diyanet İşleri Başkanlığı 24 Eylül 2021 tarihi bitimine kadar yapılması gerekiyor.

KPSS Puan Şartı Var Mı?

Personel alımı kapsamında yayımlanan ilanlara göre Diyanet işleri bakanlığı KPSS P94 puan türünden en az 50 puan almak şartı ile 47 personel alımı yapıyor.

Başvuru Şartları

Türk vatandaşı olmak, 2020 yılı KPSSP94 puan türünden en az 50 puan almak, kamu haklarından mahrum bulunmamak şartları ile alımlar gerçekleştirilecek.

Ek olarak 18 yaşını doldurmuş olmak, affa uğramış olsa bile devlet güvenliğine karşı ve yüz kızartıcı suç işlememiş olmak, erkek adayların askerliğini yapmış olması veya askerlik çağına gelmemiş olmaması askerlikle ilişiği bulunmaması gerekmektedir.

Daha önce çalıştığı kurum ve kuruluştan disiplinsizlik ve ahlaki nedenle çıkartılmamış olmak şartlarını taşıyan adaylar başvurularını kolaylıkla yapabileceklerdir.

Başvuru Şekli ve Tarihi

Başvuru yapmaya hak kazanan adaylar başvurular 13 Eylül 2021 tarihinde başlamış olup 24 Eylül 2021 tarihinde bitmiş olacaktır.

Adaylar nüfus cüzdanı, mezuniyet belgesi, ikamet belgesi ve askerlik durum belgeleri ile bulundukları il veya ilçe müftülüğüne belirtilen tarihler arasında giderek başvurularını istenilen şekilde yapabileceklerdir.

Şahsen müracaat yapmak istemeyenler için başvurular bakanlığın resmi internet sayfası üzerinden özgeçmiş yeri doldurularak yapılacaktır. Uygun olmayan veya yanlış yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

Başvuru kılavuzu

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum