Devlet Memuru Alımı KPSS 60 Puanla Belediye İlanı

Devlet Memuru Alımı KPSS 60 Puanla Belediye İlanı

Devlet memuru olmak isteyenler kamu kurumlarının ilanlarını takip ediyor. Son yayınlanan ilana göre devlet memuru alımı KPSS 60 puanla Belediye gerçekleştirecek. Adaylar başvurularını nasıl yapacağı detayları haberimizde…

Devlet Memuru Alımı İlanı

Belediye KPSS 60 puanla devlet memuru alımı yapacağını ilan etmiştir. Türkiye genelinden başvurular alınacaktır. Çardaklı Belediye Başkanlığı alımı yapılacak kişilere zabıta unvanını verecektir.

Adaylar Başvurularını Nasıl Yapacak

Adaylar Belediyenin resmi internet sitesinde bulunan başvuru formu ile birlikte 25 Ağustos 2021 ile 27 Ağustos 2021 tarihleri arasında Nevzat Ayaz Mah. İstasyon Cd. No:33 Çardaklı Kasabası Atkaracalar/ Çankırı adresine mesai saatleri içinde şahsen müracaat ederek başvuru sürecini tamamlayacaklardır.

Başvuracaklardaki Özel ve Genel Şartlar Neler?

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve Kilo tespitleri belediye tarafından yapılacaktır.

Adaylar 30 yaşını doldurmamış olması isteniyor. Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen ve tablonun nitelik kısmında belirtilen en az B veya D sınıfı sürücü belgesi sahiplilerin başvurusu kabul edilecek.

Aranan Öğrenim Durumları

Zabıta memuru alımları için lisans kamu yönetimi veya iktisat bölümlerinin birinden mezun olması ve en az D sınıfı sürücü belgesine sahip olması isteniyor.

Önlisans inşaat, inşaat teknikerliği, inşaat teknolojisi programlarının birinden mezunu olması ile birlikte en az B sınıfı sürücü ehliyeti gerekmektedir.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.