Cumhurbaşkanlığı 8170 TL Maaş Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Cumhurbaşkanlığı 8170 TL Maaş Kamu Personeli Alımı Başvuruları

Cumhurbaşkanlığı farklı niteliklerde 8170 TL maaş ile çalıştırılacak kamu personeli alımı Resmi gazete üzerinden ilanen duyurdu. Alımın sınav yolu ile olacağını duyuran kurumun detayları haberimizde yer almaktadır.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmak isteyenler için resmi gazete üzerinden ilan yayınlandı. Paylaşılan ilanda Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında çalıştırılmak üzere sınav yolu ile kamu personeli alımı gerçekleştirileceği ilan edildi. Müracaatta bulunacaklar için kurum tarafından yapılan açıklamada alımı yapılacak unvan olarak uzman yardımcısı alınacağı belirtildi.

Başvurular Nasıl Yapılacak?

Başvuruda bulacaklar için başvurular 9 Ağustos 2021 tarihi itibari ile başvurularını Anadolu Üniversitesinin resmi internet sayfası üzerinden alınmaktadır. Başvuru yapacak adaylar elektronik olarak bu süreçleri izlemesi gerekmektedir.

Adaylarda Aranan Genel ve Özel Şartlar

Başvuru yapacakların kamu haklarından mahrum olmaması talep edilmektedir. 2001 Yılı başı itibari ile başvuru yapacakların 35 yaşını doldurmamış olması istenilmektedir.

Öğrenim Durumları

Fakültelerin hukuk, siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler, işletme ve iktisat fakültelerinden , iletişim fakültelerinden, mühendislik fakültelerinden lisans bölümleri ile matematik ve istatistik lisans bölümlerinden,  ilgili fakültenin psikoloji, antropoloji , sosyoloji, sosyal antropolioji, halkbilim, insan ve toplum bilimleri bölümlerinden mezun olma şartları aranacağı ve yurt dışı mezunları için YÖK tarafından alınan denklik belgesi şartları aranmaktadır.

Sınav Şekli

Sınavlar 2 farklı şekilde yapılacağı kurum tarafından duyuruldu. İlk başta çoktan seçmeli ön elemelerin olacağını belirten kurum ikinci elemede ise yazılı sınav yapacağını açıkladı. Sınava giriş yapmak isteyenler için kurumun resmi sitesi üzerinden yapılacak başvurular esnasında verilecek olan sınav giriş belgesi ve gerekli diğer belgeleri getirmek sureti ile sınava alınacağı kurum tarafından bu şekilde açıklandı.

Başvuru kılavuzu.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
6 Yorum