Çankaya Belediyesi En Az Lise Mezunu 80 Zabıta Alımı Kılavuzu

Çankaya Belediyesi En Az Lise Mezunu 80 Zabıta Alımı Kılavuzu

Çankaya Belediye Başkanlığı bünyesine personel alımı yapılacağı ilan edildi. Kamu ilan sayfasında belirtilen ilana göre En az lise mezunu Ankara zabıta memuru ve düz memur alımı yapacak. İşte başvuru detaylar…

Zabıta memuru ve düz memur alımı ilanı Ankara Çankaya Belediye tarafından hem resmi gazete üzerinden hem de kamu ilan sayfaları üzerinden ilana çıkarılmıştı. Başvuru yapacak adaylar için başvuru kılavuzları yayınlandı. En az lise mezunu olan adaylar başvuru yapacak.

Başvuruda alımı yapılacak unvanlar olarak 80 zabıta alımı belirtildi.

Başvuru Şekli ve Yeri

Başvuru yapacak adaylar için başvurular 13 Eylül 2021 tarihi itibari alınacağı kurum tarafından belirtilirken en geç müracaatların 17 Eylül 2021 tarihinde sona erecektir.

Başvurular boy ve kilo ölçümü sebebi ile Çankaya Belediye Başkanlığı adresine müracaatlar sadece şahsen yapıla çaktır. Şahsen dışı olan başvurular kabul edilmeyecektir.

Özel Müracaat Koşulları

Erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olma, boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında 10 kilogramdan fazla fark bulunmaması şartları aranıyor.

Özel şartlar arasında daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlardan disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmama, KPSS en az 75 puan almış olma şartları aranmaktadır.

Genel Müracaat Şartları

Türk vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum bulunmama, Türk ceza kanunu'nun 53'üncü maddesinde belirtilen suçlarından mahkum olmama, erkek adaylar için askerlik ile ilişiği bulunmayan kişiler ilana başvuru yapa bilecektir.

Ek olarak görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmaması, unvanın gerektirdiği bölümlerden mezun olma, 2020 yılı KPSS puan şartlarını taşıma şartları aranmaktadır.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum