Çankaya Belediyesi 4870 TL Maaşla 80 Zabıta Alımı Başvuruları

Çankaya Belediyesi 4870 TL Maaşla 80 Zabıta Alımı Başvuruları

Ankara Çankaya Belediye Başkanlığı 4870 TL maaşla 80 zabıta alımı yapılacağı ilan edildi. İlana göre ortaöğretim, yüksekokul ve fakülte mezunları başvuru yapabilecek. Zabıta olma şartları şöyle sunuldu.

Ankara Çankaya Belediyesi 4870 TL maaşla 80 zabıta alımı yapılacağı ilan edilerek kılavuz yayınlandı. Zabıta olma için adayda aranan şartlar ve diğer detaylar sunuldu. Başvuru yapacak adaylar ortaöğretim, yüksekokul ve fakülte mezunu olabilir.

15 zabıta memuru alımı ortaöğretim kurumundan (lise veya dengi) mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahibi olması gerekmektedir.

15 zabıta alımı önlisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması isteniyor.

50 zabıta memuru alımı lisans programından mezun olmak, En az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekiyor.

Başvuru Ortak Şartları

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kg.dan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması gerekmektedir.

Başvuru tarihi yeri ve şekli

Adaylar başvurularını 13 Eylül 2021 tarihinden 17 Eylül 2021 tarihine kadar (mesai saatleri arasında) Şehit Gönenç Caddesi No:20/1 Maltepe-ÇANKAYA/ANKARA adresindeki Çankaya Belediye Başkanlığı Zabıta Müdürlüğü hizmet binası içinde bulunan İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü birimine teslim etmeleri gerekmektedir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.