Belediye KPSS puanı ile! 30 Zabıta Memuru Alımı

Belediye KPSS puanı ile! 30 Zabıta Memuru Alımı

İpekyolu Belediye Başkanlığı tarafından yapılan zabıta memuru alım ilanı yayınlandı. KPSS puanı ile 30 kamu personeli alımı yapılıyor. İlan başvuru şartları neler? Haberimizde.

Yapılan resmi ilan ile İpekyolu Belediyesi bünyesine 657 sayılı DMK ya göre çalıştırılmak üzere 30 kişi Zabıta memuru alımı yapılacak. Alınacak personellerin KPSSP3 puanın en az 60 puan olması gerekmektedir.

Sayılara Göre Kamu Personeli Alım Şartları

Zabıta Memuru olarak alınacak 26 kişinin Üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilimler Fakültesi bölümlerinden mezun olması, en az B sınıfı sürücü belgesi sahibi olmaları, erkek olmaları ve KPSSP3 puanı en 60 olanların başvuruları alınacak.

Zabıta Memuru olarak alınacak 4 kişi ise Üniversitelerin Fen Edebiyat Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, İktisadi İdari Bilimler Fakültesi, Siyasal Bilimler Fakültesi bölümlerinden mezun olması, kadın olması, KPSSP3 puanının en az 60 puan olması şartları bulunmaktadır.

zabita2.jpg

Başvuru için diğer şartlar

İlan edilen boş zabıta memuru kadrolarına atanmak için başvuracak adayların aşağıdaki genel şartlara sahip olmaları gerekmekte.

Kamu haklarından mahrum bulunmaması,

Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş bulunması ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olması,

 Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmaması,

İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşıması,
Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmaması,

Zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması,

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olması,

Zabıta memuru kadroları için, en az B sınıfı sürücü belgesine sahip olması şartları bulunmaktadır.

Zabıta memuru alımı başvuruları nasıl ve ne zamana kadar yapılacak?

Adaylar, sözlü ve uygulamalı sınava katılabilmek için başvurularını 22 Mart 2021 ile 26 Mart 2021 tarihleri arasında Hafiziye mah. Kazım Karabekir Cad.Serdar 2.Sk No:3 İpekyolu Belediyesi Merkez Binası 5. Kat İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü adresine elden teslim etmeleri gerekmektedir.
Başvurular şahsen yapılacaktır. Posta ile veya diğer şekillerde yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.