Ankara 27 kadrolu memur alımı (Evlendirme memuru tahsildar veznedar)

Ankara 27 kadrolu memur alımı (Evlendirme memuru tahsildar veznedar)

Ankara Büyükşehir Belediye bünyesinde çalıştırılmak üzere toplam 27 kadrolu memur alımı yayınlandı. Evlendirme memuru, tahsildar ve veznedar alımı yapılacak. Açılan kadrolar hangi unvanlardadır ve kimler başvuru yapacak.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanda 5 kadro hizmetli, 5 kadro tahsildar, 5 kadro veznedar, 5 kadro evlendirme memuru, 5 kadro veri hazırlama ve kontrol işletmeni ve 2 kadro çocuk eğitimcisi alındığı belirtildi.

Hizmetli kadrosu için başvuracak adayların KPSS puanı en az 65 olması gereklidir. Diğer tüm kadrolara başvuracak adayların ise en az 70 puanları olması gereklidir. Her bir unvan için ayrı ayrı mezuniyet şartları istenmektedir.

ankara-bb-kamu.jpg

Özel Şartlar Nelerdir?

5 kadroluk veznedar, 5 kadroluk tahsildar ve 5 kadroluk evlendirme memuru ilanı için adayların siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler lisans bölümlerinden mezun olması ve KPSS puanı en az 70 olması özel şartları aranmaktadır.

5 kadroluk veri hazırlama ve konrtol işletmeni ilanı için adayların siyasal bilgiler, iktisadi ve idari bilimler veya belge yönetimi bölümünün birinden mezun olması ve bilgisayar işletmeni sertifikası olması veya 60 saatlik bilgisayar dersi gördüğüne dair belgeye sahip olması ve KPSS puanı en az 70 puan olması özel şartları aranmaktadır.

5 kadroluk hizmetli ilanı için büro yönetimi, büro yönetimi ve sekreterlik, büro yönetimi ve yönetici asistanlığı, bilgi yönetimi önlisans bölümlerinden mezun olması ve KPSS puanı en az 65 olması özel şartları aranmaktadır.

2 kadroluk çocuk eğitimcisi ilanı için adayların çocuk gelişimi ve okul öncesi öğretmenliği veya anaokulu öğretmenliği lisans bölümlerinden mezun olması ve KPSS puanı en az 70 olması özel şartları aranmaktadır.

Adaylardan istenen genel şartlar ise unvanın memur olması nedeniyle; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, askerliğini yapmış olması, herhangi bir suçtan dolayı 1 yıl ve üzerinde ceza almamış olması nitelikleri aranmaktadır. Bu ilan için Türkiye genelinden başvuru kabul edilecektir.

Başvuru süreci nasıl işlemeli?

16 Nisan 2021 tarihi ile 22 Nisan 2021 tarihleri arasında adayların Çankaya Belediyesinin internet sitesi adresinden alınacak olan başvuru belgesinin doldurulması ve başvuru belgesine nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, mezuniyet belgesi, KPSS sonuç belgesi, askerlik belgesi, görevini yapmasına engelinin bulunmadığına dair beyan, bilgisayar işletmeni sertifikası veya bilgisayar dersi gördüğüne dair transkript, biri başvuru formuna yapıştırılmak üzere 2 adet biyometrik fotoğraf ve hangi kadroya başvurulacağına dair dilekçe ile birlikte belediyeye şahsen, iadeli taahhütlü posta veya internet adresi üzerinden başvurabileceklerdir.

Başvurusu kabul edilen adaylara dair liste 03 Mayıs 2021 tarihinde belediyenin internet sitesinden duyurulacaktır. Mülakata katılmaya hak kazanan adaylara bildirilen adreslerine sınav giriş belgesi gönderilecek olup adaylar 24 Mayıs 2021 – 28 Mayıs 2021 tarihleri arasında mülakata tabi tutulacaklardır.

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.