Aile ve Sağlık Bakanlığı 35 Bin Kamu Personel Alımı Başladı

Aile ve Sağlık Bakanlığı 35 Bin Kamu Personel Alımı Başladı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı 35 Bin kamu personel alımı ilanları yayınlayarak başvuruları kabul etmeye başladı! Öğrenim durumlarına göre ve kadro niteliği karşılığı olan şartlara haiz olanların başvurusu alınacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı 35 bin kamu personel alımı kılavuzları yayınlanarak başvuruları almaya başladı. Bakanlık personel alım ilanları başvuru şekli ve şartları aşağıda sizler için hazırladık.

Aile Bakanlığı 8000 Kamu Personeli Alımı ve Memur Alımı!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 8000 sözleşmeli personel alımı ilanı yayınlandı. İlana göre adaylar başvurularını 11 Mart 2024 tarihi bitimine kadar internet ortamında yapacak.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

Instagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayın.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kamu Personel Alımı Açıklaması

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” kapsamında KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Özel Nitelikler tablosunda belirtilen ünvan ve sayıda toplam 8.000 sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapılacaktır.

İlan detayları için tıklayın.

Sağlık Bakanlığı 2700 Sağlık Personeli Alımı ve Memur Alımı!

Merkezi Atama KPSS 2024/5 tercih kılavuzu yayınlandı. Kılavuza göre lise 3.390 önlisans 6.850 ve lisans 16.760 kadroları verildi. Sağlık bakanlığı memur atama şekli ve şartları adayların erişimine açıldı.

Sağlık Bakanlığı

1. Sağlık Bakanlığı taşra teşkilatı hizmet birimlerinde istihdam edilmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 4 üncü maddesinin (B) fıkrası ile 663 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 45/A maddesi kapsamında 27.000 sözleşmeli personel Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonucuna göre ÖSYM tarafından yapılacak merkezi yerleştirme ile alınacaktır.

2. Ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeylerinde tercih yapılabilecek sözleşmeli personel pozisyonlarının ve başvuru şartlarının bulunduğu KPSS-2024/5 Tercih Kılavuzu, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden yayınlandı.

İlan detayları için tıklayın.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.