AFAD 81 Şehir 1749 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Kılavuzu

AFAD 81 Şehir 1749 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Kılavuzu

Acil ve Afet Durum Yönetimi Başkanlığı 81 şehir 1479 sözleşmeli personel ve kamu personeli alımı kılavuzu yayınlayarak başvuruları 18-27 Kasım tarihlerinde alacağını duyurdu. AFAD personel alımı şehirlere kadro dağılımı tablo şeklinde sunuldu.

AFAD 1749 Sözleşmeli Kamu Personeli Alımı Kılavuzu

Acil ve Afet Durum Yönetimi Başkanlığı 1749 personel alımı ve kamu personel alımı yapacağını ilan etti. Lise önlisans ve lisans mezunları başvuru yapabilecek. Adaylar işlemlerini 18-27 Kasım 2021 tarihleri arasında alınacak. AFAD personel alımı tabloları sunuldu. Alımı yapılacaklar uygulama sınavı yapılacak.

Hangi Kadrolara Alım Yapılacak?

Sözleşmeli arama ve kurtarma teknisyeni, avukat, mühendis, veteriner hekim, sosyal çalışmacı, destek personeli, teknisyen, koruma ve güvenlik görevlisi, sağlık personeli ve büro personeli alımı yapılacaktır.

adaf-sozlesmeli-personel-alimi.jpg

Adaylar 81 Şehirden Başvuruyu Nasıl Yapacak?

Adaylar başvurularını 18 Kasım 2021 ile 27 Kasım 2021 tarihleri arasında E-Devlet üzerinden Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı kariyer kapısı kamu işe alım ve kariyer kapısı üzerinden elektronik olarak yapılacak.

afad-personel-alimi.jpg

Başvuru Genel Şartları

Lise, önlisans ve lisans mezunu olarak başvuru yapılabilir. Bu kapsamda kılavuz içerisinde verilen öğrenim durumu tabloları ayrıca incelenmelidir. Sınav tarihi itibari ile 30 yaşını doldurmamış olması isteniyor. Güvenlik soruşturması olumlu olması isteniyor. En az KPSS 60 puanı bulunuyor olması gerekmektedir. B sınıfı sürücü ehliyeti istenmektedir.

Uygulama Sınavı Şartları

Tartılma ölçme çıplak ayak ile erkeklerde 160 cm ve en fazla 190 cm olması istenmiştir. Kadınlarda 155 cm ile 180 cm arasında olması gerekiyor. Kilo olarak vücut indeksi orantılı olması gerekiyor.

NOT: çeşitli uygulama ve kadro tabloları kılavuz içerisinde yer aldığı üzere kılavuz incelenmeden başvuru yapılması önerilmez.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
10 Yorum