Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alıyor

Adalet Bakanlığı 23 kamu personeli alıyor

Adalet Bakanlığı merkez teşkilatında çalıştırılmak üzere 23 kamu personeli alım ilanı yayınlandı. Adalet bünyesine alınacak personeller hangi pozisyonda çalışacak? Adalet bakanlığı personel alımı ne zaman?

Yayınlanan resmi kamu iş ilanı ile Adalet Bakanlığı bünyesine yeni 23 kamu personeli alımı yapılacağı ilan edildi. Alınacak 23 kamu personeli bakanlık bünyesinde sözleşmeli olarak çalıştırılacaklar.

Adalet Bakanlığına alınacak 23 kamu personeli bakanlık tarafından düzenlenecek 10 İngilizce, 8 Fransızca ve 5 Almanca dilinde mütercim tercüman olarak alınacaklar.

Alınacak personeller 2020 KPSS B grubu puan sırasına konularak bakanlık tarafından yapılacak mülakat ile her dil için bulunan boş pozisyon sayısının on katı personel adayı belirlenecek.

Yabancı dil sınavından B düzeyinde puan alanlar başvuracak

Başvuru için adayların son beş yılda gerçekleştirilen Yabancı Dil Sınavlarından İngilizce, Fransızca, Almanca bölümlerinden en az bir tanesinden B seviyesinde puan almış olması ve son iki yıl içerisinde alınan dil yeterliliği açısından ÖSYM tarafından YDS denkliği kabul edilen uluslararası geçerliliği bulunan belgeye sahip olması,

2020 yılı KPSSP3 puanında alınacak kamu personel sayısının 10 katı aday arasına girebilecek bir puana sahip olması,

En az lisans düzeyinde alanı ile ilgili bölümlerinden mezun olmaları,
Devlet memurlarının taşımaları gereken gene şartları taşımaları şartları bulunmaktadır.

Başvuru şartlarını taşıyanlar e-devlet üzerinden başvuru yapacaklar

Başvuru şartlarını taşıyan Mütercim Tercüman kamu personeli adaylarının 19 Nisan 2021 yani bugün başvuru işlemleri e-devlet üzerinden başlamış olup 03 Mayıs 2021 tarihinde başvurular bitecek. Şahsen veya posta ile yapılacak başvurular kabul edilmeyecek.

Adalet Bakanlığı sınavına katılma hakkını kazananlar bakanlık sitesinde yayınlanacak.
Başvurularını sağlıklı bir şekilde yapan ve tamamlayan kişiler için başvuru sonuçları ve sözlü sınavın düzenleneceği yer ve tarihi Adalet Bakanlığı resmi internet sitesinde duyurulacak.

Başvuru kılavuzu

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.