Adalet Bakanlığı 12 Bin 984 kamu personeli alımı başvuru şekilleri

Adalet Bakanlığı 12 Bin 984 kamu personeli alımı başvuru şekilleri

Adalet Bakanlığı tarafından 12 bin 984 kamu personeli alımı ilanları peş peşe geldi. Adalet personel alımlarında hangi şartlar aranıyor. Her ilana başvuru nasıl yapılacak. Adliyeler ve ceza evleri hangi kadrolarda alım yapacağı detayları sunuldu.

Adalet Bakanlığı ilanları peş peşe yayınlandı. 12 bin 984 kamu personeli alımı ilanlarına başvurular kabul edilmeye devam ediliyor. 1500 sürekli işçi alımı 4-8 Mart 2021 tarih aralığında alınıyor. Diğer ilanlara başvurular 12 Mart 2021 tarihi bitimine kadar yapılacak.

Sürekli işçi alımlarında KPSS şartı olmadığı gibi tüm öğrenim düzeylerinde başvuru kabul edecektir. Diğer alımların kendilerine özgü başvuru şartları olduğu üzere kılavuzların incelenmesi gerekmektedir.

ADALET BAKANLIĞI 5358 İKM VE PERSONEL ALIMI

Adalet Bakanlığı 5358 kamu personeli alımı yapacağını resmi gazete’ de ilan etmişti. Bakanlık infaz koruma memuru, büro personeli, aşçı, hemşire, sağlık teknikeri, teknisyen, kaloriferci ve şoför alımı olarak yapacak. Lise, önlisans ve lisans mezunu adaylar bu alımlara başvuru yapabilecek.

ADALET BAKANLIĞI 5075 KATİP VE MÜBAŞİR ALIMI

Adliyeler 5.075 kamu personeli alım ilanları yayınladı. Adalet Bakanlığı bünyesinde koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, zabıt katibi, aşçı, tercüman ve mübaşir alımı yapılıyor. Başvuru yapacak adaylar ilan içerisinde bulunan lise, önlisans ve lisans durumuna göre yapacak.

ADALET BAKANLIĞI 237 ŞOFÖR VE GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI

Adalet Bakanlığı merkez taşra teşkilatında görevlendirilmek üzere en az lise mezunları arasından 237 kamu personeli alımı yapıyor. Aşçı, kaloriferci, koruma ve güvenlik görevlisi, şoför, teknisyen ve mühendis alımı yapılacak.

ADALET BAKANLIĞI 814 İCRA KATİBİ ALIMI

Adalet Bakanlığı tarafından adalet saraylarında çalıştırılmak üzere 814 icra katibi kamu personelleri alımı yapılacak. En az lise mezunu icra katibi alımına kimler hangi şartlarda başvuru yapacak.


ADALET BAKANLIĞI 1500 SÜREKLİ İŞÇİ ALIMI

Adalet Bakanlığı kendi bünyesinde bulunan Bakanlık ve taşra teşkilatlarındaki adliyelere 1500 sürekli işçi alımı yapacak. Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 58 kadrosu bulunuyor bu alım içerisinde. Başvuruları 4-8 Mart 2021 tarihleri arasında alınıyor. 3 farklı ilan kılavuzları sayfa sonunda bulunuyor.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum