MSB Personel Alımı Türkiye Geneli Başvuruları İŞKUR İlanı

MSB Personel Alımı Türkiye Geneli Başvuruları İŞKUR İlanı

Milli Savunma Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Ankara İline personel alımı yapılacağı açıklandı. MSB İŞKUR ilanı ile Türkiye genelinden başvuru yapılacak. En az ilköğretim mezunu adaylar nasıl başvuru yapılacağını detaylandırdık.

MSB Personel Alımı Duyurusu

Milli Savunma Bakanlığı Türkiye genelinden başvuru yapılacak personel temini yapılmaktadır. İŞKUR ilanı ile başvuruları 22-26 Ağustos 2022 tarihleri arasında yapılacak. Online başvurular Türkiye İş Kurumu 00006982115 ilan numarası ile yapılması gerekiyor.

İlkokul, ortaokul veya düz lise mezunu olup, söz konusu meslek veya bölümlerle ilgili 3308 sayılı mesleki eğitim kanununa uygun olarak alınmış otomotiv mekanikerliği, motorlu taşıt bakım ve onarım işleri, motorcu meslek kolunu kapsayan ustalık belgesine sahip olmak.

NOT: Mesleki yeterlilik belgesi veya istenilen meslek kolunu kapsayan kısa dönem kurs bitirme belgeleri kesinlikle kabul edilmeyecektir.

İLETİŞİM: Dz.K.Kh.Des.Kt.K.Ulş.Tb.Komutanlığı – Bakanlıklar – Kızılay Çankaya / ANKARA.

Başvuru/Sınav Esnasında Talep Edilecek Belgeleri

a. Diploma (Suretleri, asılları adaylarca ibraz edilmesi kaydıyla iş yerince tasdik edilerek işleme alınacaktır. Diplomasını kaybetmiş olan adayların mezun oldukları okuldan alacakları belgede, mezun oldukları bölümün de yazılmış olması aranacaktır.)

b. Sınava gireceği mesleğe ilişkin mesleki eğitim belgesi (ustalık belgesi) (Suretleri, asılları adaylarca ibraz edilmesi kaydıyla iş yerince tasdik edilerek işleme alınacaktır.)

c. Terörle mücadelede yaralandığını gösteren sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısı.

ç. T.C. Kimlik Numarası beyanının teyidi maksadıyla nüfus cüzdanının aslını.

d. Askerlik durumunu gösteren belgeler.

Kuraya tabi taleplere başvuru yapan iş arayanların ve önceliklilerin tamamı kura çekimi için talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilecektir. Taleplere başvuru yaparak listelere giren adaylar aranan koşulları taşıyıp taşımadıklarına ilişkin eğitim durumu ve Mesleki belgelerini talebi veren Deniz.Kuvvetleri Komutanlığı Karargah Destek Kıtalar Komutanlığı Ulaştırma Tabur Komutanlığı Çankaya / ANKARA adresine 05-09 Eylül 2022 tarihine kadar, il dışından müracaat edenler iadeli taahhütlü posta ya da PTT kargo aracılığı ile, Ankara il sınırları içinde müracaat edenler şahsen, ibraz edeceklerdir. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılacak olup yerlerine sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilecektir.

Aday sayısının alımı yapılacak personel miktarının 4 (dört) katından fazlası olması durumunda Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargah Destek Kıtalar Komutanlığı Ulaştırma Tabur Komutanlığı Kademe alanı Orta Bahçesinde noter huzurundaki kura çekimi yapılacaktır. Katılmak isteyen işçi adayları 16 Eylül 2022 tarihi saat 10:30'da bahse konu mahalde hazır bulunabilirler. (Kura çekilişine katılmak mecburi değildir)

Sınav gün, saat ve yeri ile sınava hak kazanan adaylar, işçi alımı yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet (www.dzkk.tsk.tr) sayfasından duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adreslerine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

Yukarıda sayılan hususların işyerimizce incelenmesi neticesinde, sınavı kazanan adaylardan başarı sırasına göre, talep sayısı kadar tüm şartları eksiksiz yerine getiren adaylar işe başlatılır.

İşyerimizce yapılacak sınavları kazanmış olsalar bile yukarıdaki şartları taşımayan adaylar işe başlatılmaz ve başlatılmaları için herhangi bir hak iddia edemezler.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
3 Yorum