Kültür ve Turizm Bakanlığı 35 Kamu Personeli Alımı (Bakanlık İlanları)

Kültür ve Turizm Bakanlığı 35 Kamu Personeli Alımı (Bakanlık İlanları)

Kültür ve Turizm Bakanlığı İŞKUR ilanları ile 35 kamu personeli alımı yapacağını duyurdu. Bakanlık ilanları ile temizlik personeli, güvenlik görevlisi, makine bakımcı ve elektrik teknisyeni mesleklerinde alım yapacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığı kamu personeli alımı ilanı yayınladı. Bakanlık ilanları İş Kurumu üzerinden 4 farklı ünvanda yapacak. Güvenlik görevlisi, temizlik personeli, elektrik teknisyeni, makine bakımcı olarak toplam 35 kamu personel alımı yapılacak.

GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI (SİLAHLI) 15 KİŞİ

En az ortaöğretim mezunu olmak, En az 2 yıl tecrübeli olmak,

kultur-ve-turizm-bakanligi.jpgÖzel Güvenlik Temel Eğitimini başarı ile tamamlamış olmak, Valilik tarafından düzenlenen Özel Güvenlik Kimlik (silahlı) Kartına sahip olmak (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.)

Güvenlik işi yapmaya engel sağlık sorunu bulunmamak, sağlık durumunu Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun Uygulanmasına İlişkin Yönetmelik’in Sağlık Şartları başlıklı 18 inci maddesinde belirtilen hususları kapsayacak şekilde “özel güvenlik görevlisi olur” şeklinde Sağlık Kurulu Raporu (heyet) ile belgelemek,

Kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına mahkum olmamak.

Koruma ve Güvenlik Görevlisi olarak başvuruda bulunan erkeklerde 175 cm, kadınlarda 165 cm’den kısa boylu olmamak, boy uzunluğunun santimetre cinsinden son iki rakamı ile kilosu arasındaki fark 10’dan fazla, 15’ten az olmamak, (Örneğin;180 cm boyunda olan bir adayın kilosunun 80+10=90’dan fazla, 80-15=65’ten az olmaması gerekiyor. Başvurular 00005890652 iş ilan numarası ile yapılacak.

TEMİZLİK GÖREVLİSİ ALIMI 15 KİŞİ

En az ortaöğretim mezunu olmak, Temizlik işlerinde görevlendirilmesine engel hali bulunmamak, En az 2 yıl tecrübesi bulunmak. Başvurular internet ortamında 00005890662 iş ilan numarası ile yapılacak.

ELEKTRİK TEKNİSYENİ ALIMI 3 KİŞİ

2 yıllık eğitim veren meslek yüksek okullarının elektrik bölümünden mezun olmak, En az 2 yıl tecrübesi bulunmak. 00005890568 iş ilan numarası ile internet ortamından başvuru kabul edilecek.

MAKİNE BAKIMCI ALIMI 2 KİŞİ

2 yıllık eğitim veren meslek yüksek okullarının makine bölümünden mezun olmak, En az 2 yıl tecrübesi bulunmak. 00005890679 iş kurumu ilan numarası kullanılarak başvuru yapılacak.

Alım İstanbul şehrine yapılacağından bölge genelinde olan kişilerin başvurusu kabul edilecek. 22 Şubat 2021 tarihi bitimine kadar İş Kurumu üzerinden internet ortamında başvuru yapılacak.

Kaynak:http://www.kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.