Karayolları 8.Bölge Müdürlüğü Kamu Personeli Alacak (KGM İŞKUR ilanı)

Karayolları 8.Bölge Müdürlüğü Kamu Personeli Alacak (KGM İŞKUR ilanı)

Karayolları Genel Müdürlüğü 8. Bölge Müdürlüğü kamu personeli alımı için İŞKUR ilanı yayınlayarak başvuru kabul etmeye başladı. KGM personel alımı başvuru şartları nedir. İŞKUR numarası sunuldu mu?

Karayolları Genel Müdürlüğü 8.Bölge Müdürlüğü Kamu Personeli Alımı

İŞKUR ilanı ile KGM personel alımı yapacağını duyurdu. İlana göre başvuruları başlamıştır. Adaylar başvurularını aşağıda verilen İŞKUR numarası ile elektronik ortamda başvuru yapabilecek. İşte KGM tüm detayları şöyle;

1-başvuru yapacaklar 18-37 yaş arasında olması gerekiyor.

2-aşağıda verilen ilan numarası ile belirtilen şehirlerden başvuru alınacak.

3-2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye'de Meslek ve Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak, 18 yaşını doldurmuş olmak, 37 yaşından gün almamış olmak.

4-Kamusal haklardan mahrum bulunmamak, (TCK 53/a Maddesi).

5-Askerliğini tamamlamış, muaf veya tecilli olmak (erkek adaylar için).

6-KPSS sınavına girmiş olmak (Önlisans ve Lisans düzeyindeki talepler için)
7-Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamak,

8-Adayların vardiyalı çalışmaya engel durumunun olmaması gerekmektedir.

9-Adayların görevini devamlı yapmasına engel sağlık problemi bulunmaması gerekmektedir. (Sınavda başarılı olup atananlar Düz işçi unvanlı işçi pozisyonunda çalıştırılacaktır.).

10-Adayların, başvurunun son günü itibarıyla ihtiyaç duyulan unvana uygun olarak talep edilen eğitim durumu ve özel şartlara haiz olması gerekmektedir.

11-Sınav gün, saat ve yeri ile sınava katılmaya hak kazanan adaylar, kurumun duyurular kısmında ilan edilecektir. Bu duyuru tebliğ mahiyetinde olup, ilgililerin adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

12-Sözlü sınav için nihai listede yer alan adayların; hangi belgeleri teslim edeceği, belge teslim yeri, tarihleri ve diğer bilgilendirme işlemleri Genel Müdürlük duyurular kısmında daha sonra ilan edilecek olup, ayrıca adaylara yazılı tebligat yapılmayacaktır.

13-Yapılan sözlü sınav sonucunda asıl ve yedek olarak başarılı olan adaylar; Genel Müdürlük duyurular kısmında ilan edilecek olup, adaylara ayrıca yazılı tebligat yapılmayacaktır.

14-Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin yasal işlem yapma, Bu kişiler hakkında Türk Ceza Kanununun ilgili hükümleri uygulanmak üzere, Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunma hakkımız saklıdır.

15-Ataması yapılan işçi 5 yıl boyunca başka bir ildeki işyerlerine nakil (tayin) talebinde bulunamayacaktır.

16-İşe alınanlar 189 TL.  Çıplak yevmiye ile işe başlatılacaktır, İşe alınacak İşçilerin deneme süresi 60 gün olup; deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi fesih edilecektir.

17-Sınavda başarılı olan adayların yukarıdaki şartları taşımadıkları sonradan ortaya çıkması durumunda sınavları geçersiz sayılacaktır.

18-Sonuçların açıklanmasından itibaren adaylar tarafından 5 (beş) iş günü içerisinde Sınav Kuruluna itiraz edilebilir. İtirazlar, Sınav Kuruluna ulaştıktan sonra 5 (beş) iş günü içinde karara bağlanır ve ilgililere yazılı olarak bildirilir. T.C. Kimlik numarası, adı, soyadı, imza ve adresi olmayan dilekçe, faksla yapılan itiraz ile süresi geçtikten sonra yapılan itirazlar dikkate alınmaz.

19-Göreve başlamaya hak kazanan adaylar istenilen belgeleri daha sonra belirtilecek tarihe kadar şahsen teslim edeceklerdir. Posta,  kargo veya kurye ile yapılacak başvurular dikkate alınmayacaktır. Ancak hastalık veya doğum mazereti nedeniyle belgelerini teslim etmeye gidemeyecek durumda olanlar ( durumlarını belirten doğum raporu veya hastalık raporu ibraz etmeleri kaydıyla) belgelerini yakınları aracılığıyla teslim edebileceklerdir. Belgeleri teslim alınan adayların, yazılı tebligat yapılmak suretiyle göreve başlamaları sağlanacaktır. Doğum, hastalık vb. nedenlerle gelemeyecek durumda olanların; bu durumlarını belgelendirmeleri halinde kanuni mazeretlerinin sona ermesini takiben göreve başlamaları sağlanacaktır. Ataması yapıldığı halde 15 gün içinde göreve başlamayanların, deneme süresi içinde işten ayrılanların, belirtilen süre içerisinde belge teslim etmeyenlerin feragat edenlerin veya başvuru şartlarını taşımadığı tespit edilenlerin yerine, mezkûr Yönetmelik hükümlerine istinaden yedek listeden atama yapılacaktır.

20-Önlisans: Garsonluk (Servis Hizmetleri) ile ilgili her hangi bir bölümden mezun olmak veya Aşçılıkla ilgili her hangi bir bölüm mezunu olmak ya da ilgili bölüm mezunu olmayanların 'Milli Eğitim Bakanlığı Onaylı Servis (Garsonluk) Elemanı, Aşçılık veya Fırın Ustası Sertifikalarından bir tanesine sahip olmaları gerekmektedir.

21-İşgücü istemimize Bölge Müdürlüğümüze bağlı İllerde (Elazığ, Malatya, Adıyaman, Bingöl, Tunceli) ikamet edenler başvurabilecektir.

kgm-personel-alimi.jpg

Adaylar başvurularını 00006430890 iş ilan numarası ile yapacaktır. 3 Aralık 2021 son başvuru tarihi olarak sunuldu.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
5 Yorum