İŞKUR TYP MEB 10 Bin Personel Alımı Başladı

İŞKUR TYP MEB 10 Bin Personel Alımı Başladı

İŞKUR TYP 10 bin personel alımı yapacağı müjdesini Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer vermişti. 10 Bin personel alımı başvuruları açılmaya başlandı. MEB TYP personeli alımı başvurusu nasıl ve hangi şartlarda yapılacağı açıklandı.

İŞKUR TYP MEB 10 Bin Personel Alımı Başladı

Milli Eğitim Bakanı Mahmut özer TBMM de yaptığı açıklamada 10 bin TYP personeli alımı yapılacağı müjdesini vermişti. İŞKUR TYP personel alımı ilanları bitmişti. Bakan açıklamasının hemen ardından ilanlar yayınlanmaya başlandı. İlk etapta farklı kurum bile olma ilanlar yayınlandı. Günlük ve hatta gün içerisinde ilanlar aşağıda verilen ilan başvuru ekranları üzerine ilave edilecektir. Adaylara toplu ayrı haber olarak sunacağız.

İstanbul Adalet Sarayı 50 kişi ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 50 kişi olmak üzere 100 kişi ile ilk alımlar başladı. Bu yeni kurum alımları 10 bin kişilik MEB alımı kadrolarından düşmeyecektir.

Bakan Açıklaması Gelişmeleri Nasıl Olmuştu

Milli Eğitim Bakanı Özer, TBMM Plan Bütçe Komisyonu'nda açıkladı. TYP alım açıklamasının ardından başvuru yapacak adaylar ilanları takibe başladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 57 bin 108 okulda 71 bin kadrolu temizlik görevlisi bulunduğunu belirterek, bu süreçte 42 bin temizlik elemanı aldıklarını anlattı.

Bu rakamın geçen seneye göre düşük olduğunu söyleyen Özer, "Ama temizlikle ilgili her türlü desteğimizi okullarımıza gönderdik." dedi. Bakan Özer, MEB'in okullarda çalıştırılmak üzere İŞKUR üzerinden 10 bin TYP'li temizlik görevlisi alacaklarının müjdesini verdi. Başvurular İŞKUR il müdürlüklerinden değil işkur e-şube internet adresinden veya alo-170 iletişim hattından yapılacaktır.

TYP Katılım Şartları

Adrese dayalı nüfus kayıt sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanlardan hane gelirlerinin net asgari ücretin bir buçuk (1,5) katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişiler TYP’ye katılamaz.

Başvuru tarihinden önceki son 1 aylık sürede sigortalı olmamak. Emekli ve malul aylığı almamak. Alt yaş 18 ve üst yaş olarak 50 olduğu belirtilmiştir.

Başvurular için aşağıda verilen link adresini kopyalayıp yeni adreste açarak işlem yapabilirsiniz. kendi şehrinizde bulunan ilanlara ulaşabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
17 Yorum