Et ve Süt Kurumu 2 Sürekli İşçi Alımı İŞKUR İlanı

Et ve Süt Kurumu 2 Sürekli İşçi Alımı İŞKUR İlanı

Et ve Süt Kurumu Türkiye İş Kurumu resmi internet sitesi aracılığıyla 2 işçi alımı yapacağını açıkladı. Sürekli kadroda yapılacak olan alım için yayımlanmış olan müracaat kılavuzuna göre KPSS şartının aranmadığını açıklandı. Alımların nasıl yapılacak?

İŞKUR İş İlanları Duyurusu

Et ve Süt Kurumu Sivas Et Kombinası Müdürlüğü, kendi bünyesinde istihdam etmek üzere kamu işveren statüsünde daimî kadro da 2 kasap kadrosunda işçi alımı yapılacaktır. İşe alınacak olan işçiler kurum tarafından gerçekleştirilecek olan kura sonucuna göre belirlenecektir. Kamupersonelialim.com ekibi olarak gerekli şartlar sunuldu.

Kamu İşçi Alımı Müracaat Kriterleri Açıklandı

Kamu kurumu tarafından yayımlanmış olan özel şartlara göre kasaplık üzerine kalfalık ustalık ve usta öğreticilik belgesi istenmektedir.

Sağlık Kurulu tarafından alınacak olmak şartı ile tehlikeli sınıfa tabi işlerde çalışabilir olduğunuzu ve bulaşıcı hastalığınızın olmadığını belirtmeniz gerekmektedir.

Görevinizi yapmanıza engel olabilecek herhangi bir hastalığınızın bulunmaması istenmektedir.

Daimî kadroda alım yapılacağı için askerlik ile ilişkinizin olmaması istenmektedir.

Lise veya dengi okullardan mezun olmuş olan kişilerden alınacak olan işçi alımı için kadın ve erkek adaylardan müracaatlar kabul edilecektir.

İşe Alınacak İşçiler Kurayla Belirlenecek

Et Kombinesi Müdürlüğü tarafından 26 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilecek olan kura işlemine göre işe alınacak olan personeller belirlenecektir. Noter kurasında an önce başvuru yapan adayların evrak teslimi yapmaları gerekmektedir. Evrak teslimini yapmayan adaylar noter kurasına katılmayacaklardır.
İşe alınacak olan personeller için noter kurası sonucuna göre başarılı olan adaylara sınav günü saati ve yeri zamanı kamu kurumu tarafından resmi internet sitesi aracılığı ile ilan edilecektir. Adaylardan öğrenim belgesi, ikamet belgesi ve kasaplık üzerine kalfalık ustalık veya usta öğretici belgesi istenmektedir.

İşçi Alımı Başvuru Şekli ve Tarihi

Sivas iş ilanları kategorisinde 00007795522 İŞKUR iş ilan numarası ile yazılmış olan ilana müracaatlar 15 Eylül 2023 tarihinde başlayacaktır. Son başvuru tarihi ise 19 Eylül 2023 olarak açıklanmıştır. Başvurularınızı https://esube.iskur.gov.tr/ adresi aracılığıyla elektronik olarak yapmanız gerekmektedir. İkamet şartı aranmaktadır. Bu nedenle Sivas ilinde ikamet ediyor olmanız istenmektedir.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.