BOTAŞ 151 Kamu İşçi Alımı 11-15 Aralık İŞKUR Başvuruları

BOTAŞ 151 Kamu İşçi Alımı 11-15 Aralık İŞKUR Başvuruları

Boru Hatları İle Petrol Taşıma AŞ. Genel Müdürlüğü 2 farklı ilanda 151 kamu işçi alımı yapacak. 121 kadro normal alım yapılacak olup, 30 sürekli işçi alımı engelli kadrosundan yapılacak. BOTAŞ sürekli işçi alımı İŞKUR başvuruları 11-15 Aralık tarihinde...

BOTAŞ 151 Kamu İşçi Alımı

İŞKUR ilanları ile Boru Hatları İle Petrol Taşıma AŞ. Genel Müdürlüğü 151 sürekli işçi istihdam edecek. Kurum tarafından yayınlanan ilana göre 121 normal sürekli işçi alımı yapılacak. 30 kişi engelli personel alımı olarak yapılacak. Başvuruları 11-15 Aralık 2023 tarihinde Türkiye İş Kurumu tarafından alınacak.

Kamu Personel Alımı Genel Şartları

BOTAŞ personel alımı için adaylardan genel ve özel nitelikler aranacak Genel olarak adaylardan 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartlar aranacak. Buna göre " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak" gibi şartlar aranacak.

Adaylardan KPSS Şartı aranacaktır. Bu kapsamda 2022 yılında yapılan KPSS'den Ön Lisans mezunları için P93 ve Lisans mezunları için P1, P4, P48, P14, P35, P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacaktır.

İlana müracaat edecek adayların ilan tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmaları gerekmektedir.

En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin Bilgisayar, Yazılım, Endüstri, Elektronik - Elektrik, İnşaat Makine, Harita, Jeofizik, Çevre, Kimya bölümü mezunu olmak.

En az iki yıllık eğitim veren üniversitelerin Bilgisayar Teknolojisi / Bilgisayar Programcılığı, Harita, Makine, Resmim ve Konstriksiyon, Mekatronik, Elektrik, İnşaat Teknolojisi, Haberleşme, İş Sağlığı ve Güvenliği bölümlerini herhangi birinden mezun olmuş olmak.

En az 4 yıllık eğitim veren üniversitelerin İstatistik/ Ekonometri, Matematik, İşletme/ İktisat, İİBF/SBF, Bankacılık ve Finans Ekonomi ve Finans, Finans ve Bankacılık, Uluslararası Finans, İşletme, İktisat, Maliye bölümü mezunu olmak.

En az iki yıllık eğitim veren üniversitelerin Adalet, Adalet Muhasebe ve Vergi Uygulamaları mezunu olmak.

Başvuru kılavuzları

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.