Altyapı Bakanlığı ilkokul mezun 55 temizlik görevlisi alıyor

Altyapı Bakanlığı ilkokul mezun 55 temizlik görevlisi alıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından bugün yapılan resmi kamu personel alım ilanı ile en az ilkokul mezun 55 temizlik görevlisi alınıyor. Yapılacak temizlik görevlisi alımında yaş şartı var mı? Temizlik görevlisi için başvuru şartları neler? Haberimi

Bakanlıklar tarafından kamuya yeni personel alım ilanları yayınlanmaya başladı. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bugün yayınladığı iş ilanı ile İŞKUR üzerinden 55 temizlik görevlisi alımı yapılacağını duyurdu. 55 temizlik görevlisi alımında adaylar sadece ikamet ettikleri ilde açılan kadrolar için İŞKUR internet sitesi üzerinden başvuru yapabilecek.

Temizlik görevlisi olarak alınacak personel adaylarının başvurularını yapabilmeleri için İŞKUR üzerinden başvuru ekranları bugün açılacak.

Temizlik görevlisi personeller daimi sözleşmeli olarak alınacak olup 2 ay deneme süresi ile 3 yıl nakil talebinde bulunamayacaklar. Başvuru yapan kişiler kura ve mülakat uygulamalarından geçecekler.

temizlik-personeli-alimi.jpg

Temizlik görevlisi adaylarının 31 yaşından gün almaması gerekmekte
Temizlik görevlisi adaylarının en az ilkokul mezunu olması azami lise bitirmiş olması,

Başvuru için belirlene son gün itibariyle 31 yaşından gün almamış olması,

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı merkezi ve taşra teşkilatındaki sürekli işçiler başvuramayacak.

Ulaştırma ve altyapı bakanlığının merkez ve taşra birimlerinde sürekli işçi kadrolarında çalışan personel bu alım için başvuru yapamayacak.

Sosyal güvenlik kurumlarından emeklilik yaşlılık veya malül aylığı alanlar başvuramayacak,

Kamu görevinden çıkarılanlar, ihraç edilenler ve kamu hakları alınanlar başvuramayacak,

18 yaşını tamamlamayan adayların başvurusu kabul edilmeyecek,

Görevlerini sürekli yapmalarına engel sağlık sorunları bulunanlar başvuramayacak,

Erkek adayların askerlik görevlerini yapmış, tecil işlemi yaptırmış ya da askerlikten muaf olmaları gibi genel şartlarda bulunmaktadır.

İŞKUR kamu temizlik görevlisi başvuruları bugün başladı

Başvuru yapmak isteyen adayların 05 Nisan 2021 tarihi ile 09 Nisan 2021 tarihleri arasında başvurularını İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden yapmaları gerekmektedir.

Temizlik görevlisi adayları için kura çekilişi bakanlıkta yapılacak İŞKUR başvuruları ertesinde 26 Nisan 2021 de bakanlığın konferans salonunda noter huzurunda kura çekiliş işlemleri yapılacak. Çekilişte ismi bulunan temizlik görevlisi adaylarına sözlü sınavı gibi bilgiler için yazılı tebliğ yapılamayacak. Bakanlığın resmi internet adresi üzerinden başvuru yapan herkesin takip etmelerini önemli buluyoruz.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Temizlik Görevlisi ataması yapılacak iller ve kişi sayıları;

Adana 2 kişi, Ankara 12 kişi, Aydın 2, Bursa 4, Çanakkale 2, Gaziantep 2, Giresun 4, İstanbul 8, Zonguldak 1, Yalova 1, Tekirdağ 2, Sinop 2, Rize 4, Ordu 2, Muğla 3, Mersin 2, İzmir 2 kişi olmak üzere toplam 55 kişi kamuda istihdam edilecek.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.