Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı En Az Lise 19 Kadrolu İşçi Alımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı En Az Lise 19 Kadrolu İşçi Alımı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, İŞKUR üzerinden başvuru alınacak ilana en az lise mezunlarının başvuru yapacağı kadrolu işçi alımı yapılacağı duyurdu. Başvurular bugün başladı. Hangi iller de alım yapılacak? Başvurular nasıl yapılacak?

Sürekli İşçi Alımı Duyurusu

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından alım yapılacak kadro ve özel şartları ilana göre şu şekilde açıklanmıştır:

1 tarama uzmanı (kaptan): en az lise mezunu adaylar başvuru yapacak. Sınırlı kaptan belgesine sahip olmak. Yayınlanan kadro da 1 yıl deneyim sahibi olmak. 41 yaşından gün almamış olmak. Samsun’da çalışılacaktır.

3 tarama uzman yardımcısı (kaptan yardımcısı): 35 yaşını bitirmemiş olmak. Kaptan belgesine sahip olmak ve düz lise veya meslek lisesi mezunu olmak. 1 İzmir ve 1 Samsun ilinde çalışılacaktır.

1 deniz buhar ve motor makinisti: makine zabiti yeterliğine sahip olmak. Lise mezunu olmak. Kamu veya özel sektör de en az 1 yıl deneyim sahibi olmak. 40 yaşını bitirmemiş olmak. İzmir ilinde çalışılacaktır.

5 Sınırlı kaptan: en az 1 yıl süreyle tecrübe sahibi olmuş olmak. 41 yaşına girmemiş olmak ve en az ortaöğretim mezunu olmak. İstanbul, İzmir ve Samsun ilinde çalışılacaktır.

1 usta gemici: 45 yaşını tamamlamamış olmak. En az lise mezunu ve dengi okullardan mezun olmuş olmak. 1 yıl usta gemici tecrübesine sahip olmak. Trabzon ilinde çalışılacaktır.

4 gemici: En az lise veya dengi teknik lisesi mezunu olmak. En az gemici yeterliği belgesine sahip olmak. 45 yaşını bitirmiş olmamak. İzmir ve Samsun ilinde istihdam edilecektir.

1 gemi elektrikçisi: 36 yaşından gün almamış olmak. En az lise mezunu olmak. En az elektro teknik tayfası veya elektro teknik zabiti yeterliği belgesine sahip olmak. elektro teknik tayfası veya elektro teknik zabiti kadrosun da kamu ya özel sektör de deneyim sahibi olmak. Samsun ilin de çalışılacaktır.

1 yağcı: Yağcı yeterliğine sahip olduğunu ispatlamak. 1 yıl deneyim sahibi olmak. 35 yaşını tamamlamamış olmak. İzmir de istihdam edilecektir.

2 gemi aşçısı: Gemi adamı yeterliliği belgesine sahip olmak. Deniz vasfında en az 1 yıl deneyim sahibi olmak ve 35 yaşını bitirmemiş olmak gereklidir. Alımlar İzmir ve Samsun da yapılacaktır.

surekli-isci-alimi.jpg

İşçi Alımı Başvuruları Nasıl Yapılacak?

Ulaştırma Bakanlığı tarafından yayınlanan ilana başvuru yapmak isteyen işçi adayları 28 Kasım 2022 (bugün) tarihin de başlamıştır. Başvurular 2 Aralık 2022 tarihin de son bulacaktır. Adaylar başvurularını İŞKUR internet sitesi üzerinden yapacaklardır. Başvuru tek bir yerden elektronik olarak yapılacaktır.

Google'da arama yerine kamupersonelialim.com yazarak tüm detaylara ulaşabilirsiniz.

Twitter: kamupersoneli2.

Facebook: kamupersonelialim1.

İnstagram: kamupersonelialim.

APPLE telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

ANDROİD telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

HUAWEİ telefonlara cep uygulaması için tıklayınız.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.