Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Memur Olma Şartları Nedir?

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) Memur Olma Şartları Nedir?

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) bünyesinde memur olarak çalışmak isteyen kişilerin belirlenen şartlara uygun olması gerekiyor. Peki, bu şartlar nelerdir? Savunma Sanayi Başkanlığı nereye bağlı çalışır.

Savunma Sanayii Bakanlığı memur olma şartları hakkında ayrıntılı bilgiler vereceğiz. Savunma Sanayii Bakanlığı tarafından yayımlanan iş ilanları ile kamu personel alımı belirli aralıklarla yapmaktadır.

En az dört yıllık lisans eğitimi veren programlardan ya da bu programlara denk olan Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen yurt içerisinde ya da yurt dışında öğretim kurumlarının ilgili bölümlerinden mezun olmak gerekiyor.

SSB Genel Başvuru Şartları

Sınavın yapıldığı senenin Ocak ayının 1. itibari ile 35 yaşını doldurmamış olmak gerekiyor.

2020 ve 2021 seneleri arasında yapılan KPSS sınavı ilan metninde yer alan öğrenim bölümlerine karşılık gelen puan türlerinden en az 70 ve üzeri puan almış olmak gerekiyor.

15.11.2019 tarihi sonrasında açıklanan YDS ya da Elektronik Yabancı Dil Sınavı olan e-YDS İngilizce alanında en az 80 puan almış olmak ya da ÖSYM Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosuna göre uluslararası geçerliliği olup YDS/e-YDS sınavlarına denkliği kabul edilen yabancı dil sınav puanına sahip olmak gerekiyor.

Adayların askerlik ile ilgili hiçbir bağlantısı olmaması gerekiyor.

Görevini sürekli yapmalarına engel olabilecek akıl hastalıklarının bulunmaması gerekiyor.

Başvuru Yapacak Adaylardan İstenen Evraklar

Özgeçmiş,

Son 6 ay içerisinde çekilmiş vesikalık fotoğraf,

Diploma ya da mezuniyet belgesinin Yükseköğretim Kurulu tarafından onaylanmış olması, denklik belgesinin aslı ya da noter tasdikli örneği ya da e-Devlet'ten alınmış barkodlu Yükseköğretim mezun belgesine sahip olmak,

Uluslararası geçerliliği olan, dil yeterliliği açısından ÖSYM Yabancı Dil Sınavları Eşdeğerlik Tablosuna göre YDS veya e-YDS sınavlarına denkliği ÖSYM'nin kabul ettiği puan ile başvuruda bulunulması ile ilgili belge sahibi olmak,

Anlık olarak ilanlarını sizlere ulaştırıyoruz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.