Nakdi ücret desteği ödeme tarihi açıklandı, Ne kadardır?

Nakdi ücret desteği ödeme tarihi açıklandı, Ne kadardır?

09 Mart 2021 tarihinde Cumhurbaşkanı Kararıyla 17 Mart 2021 tarihinden itibaren nakdi ücret ve fesih kısıtının 2 ay süreyle uzatıldığı ilan edilmişti. Bakan Selçuk da açıklamasında 09 Nisan 2021de ücretlerin yatırılacağını belirtmişti.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk daha önceki yaptığı açıklamasında “Mart ayına ilişkin nakdi ücret ödemeleri 09 Nisan’da yapacağız” diyerek nakdi ödemelerin hesaplara aktarılacağını (işçi) beyan etmişti.

Yine Bakan Selçuk açıklamalarına ek olarak “IBAN numarası eksik veya hatalı olanlara ilişkin nakdi ücretlerin PTT aracılığıyla yatırılacağını” belirtmişti.

Mart ayı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Resmi Gazete’de yayımlanan kararda nakdi ücretlerin ve fesih kısıtının 2 ay süreyle uzatıldığı duyurulmuştu.

Bakan Selçuk Twitter yapmış olduğu açıklama ile Nisan ve Mayıs aylarında da bu ödemelerin devam edeceğini belirtmişti.

Nakdi Ücret Desteği Nedir ve Ne Kadardır?

Koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığının ortaya çıkartmış olduğu ekonomik ve sosyal hayata dair etkilerin azaltılması noktasında İşsizlik Sigortası Fonundan karşılanarak İŞKUR aracılığıyla işsiz kalan kişilere yapılan ekonomik destektir.

Asgari ücrete yapılan artış ile beraber 13 Ocak 2021 tarihli Cumhurbaşkanı kararı gereğince günlüğü 47,70 TL ve 30 gün için 1.431 TL’dir.

NOT: Açıklamalar takip edilmesi gerekmektedir. ayrıca banka ve PTT şubelerinden sorgulanarak destek ödemelerine ulaşabilirsiniz.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.