Kamuya 7000 TL Maaşlı Personel Alımı

Kamuya 7000 TL Maaşlı Personel Alımı

Kamu personel alımları kapsamında yayınlanan iş ilanlarını göre ortalama 7000 tl maaş ile kamu personeli alımı yapılacağı ilan edilmiştir. Başvuru yapacak adaylar için 7000 tl maaş ile personel alımı için aday bulunamıyor. Detaylar haberimizde yer almakt

Kamu personeli alımı 7000 TL maaşlı yapılacaktır. Acil olarak aranan iş ilanları detayına göre Antalya  esnaf odası başkanı Yasin Arslan tarafından yapılan açıklamada “ işsizlik var deniliyor ama biz aylardır sürekli basına şoför talebimiz olduğunu iletiyoruz. 240 TL yevmiye veriyoruz. 7 bin TL maaş veriyoruz. Bizimle çalışmak isteyen arkadaşlarımızı buraya davet ediyoruz. iş sıkıntısı yok” dedi.

Yakıt Desteği Yetersizdir

Yakıt desteklerinin yetersiz bulduğunu düşünen başkanın açıklamaları şu şekilde oldu; “Ocak ayına baktığımız zaman araçlarımız gün içerisinde ortalama 32 bin TL’lik bir yakıt kullanmış.

Antalya büyükşehir belediyesi tarafından ise hesabımıza 36 bin TL para yatırılmış. bu para ile biz ancak yakıtımızı alıyoruz. Şoförlerimiz 7 bin tl maaş veriyoruz. Büyükşehir belediye başkanımız muhittin böcek bize destek sağladı.

Kendisine buradan teşekkür ediyorum. Ama destekler yetersiz kaldı. 200 esnafımız araçlarını evin önüne çekti. Gelir ve giderlerimizi karşılayamadığımızdan ötürü araçlarımızı önümüzdeki hafta itibariyle çalıştıramayacağız”

Yolcu Sayısı Yarı Yarıya Düştü

Pandemi dolayısı ile yolcu sayısının yarıya kadar indiğini söyleyen başkan: “Biz pandemi olmadan önce 350 bin yolcu taşıyorduk. Bugün 160 bin yolcu taşıyoruz. 200 bin yolcu kayıp.

Biz bunu toplu taşımaya kazandırırsak bu desteklere ihtiyacımız yok. Gelirlerimizin artması ile birlikte toplu taşımaya zam da yapılmaz. Antalya trafiğinin rahatlatılması lazım. İstanbul’daki gibi otobüslerin yolları olmalıdır. Bulvarlar üzerinde 3 şeritli yolun 1 şeridi toplu taşımaya ayrılmalıdır.

Yol kenarı park yoğunluğuna önlem alınmalıdır. Belirli caddelerde toplu taşımanın yolu olmalıdır. Bunlar yapılırsa kazanan Antalya olacaktır.”

Ciddi Anlamda Şoför Eksiklikleri Var

Ülkede işsizlik yok açıklamasında bulunan başkan sözlerini şu şekilde sıraları: “işsizlik var deniliyor ama biz aylardır sürekli basına şoför talebimiz olduğunu iletiyoruz. e sınıfı ehliyeti olan, 12 metre aracı kullanabilecek kapasitesi olan, bütün arkadaşlarımızı odamıza davet ediyoruz.

Sözümüzün arkasında duruyoruz. Ciddi anlamda şoför ihtiyacımız var. Biz şuanda araçlarımız 25-26 gün çalışıyor. 240 tl yevmiye veriyoruz. 7 bin tl maaş veriyoruz. Çalışma arkadaşı arıyoruz. Bizimle çalışmak isteyen arkadaşlarımızı buraya davet ediyoruz. iş sıkıntısı yok. Türkiye’de baktığımız zaman 7 bin TL’ye çalışabilecek özel sektörde bir iş de yok.

Şoförlerimiz günlük 200 kilometre yol gidiyorlar. Araçlarımız ortalama günde 4 sefer yapıyor. bir hat 2 saat sürüyor. Arabanın üzerinde çalıştığı saat 8 saati de geçmiyor. Şuanda 489 tane özel halk otobüsü, belediyemize ait ise 191 tane aracı var” diyerek sözlerini bitirdi.

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum