Hastanelere, Okullara, Camilere ve KYK Yurtlarına 100 Bin İşçi Alımı

Hastanelere, Okullara, Camilere ve KYK Yurtlarına 100 Bin İşçi Alımı

İŞKUR aracılığıyla TYP kapsamında iş ilanları yayımlanmaya devam ediyor. Hastanelere, okullara, camilere ve KYK yurtlarında farklı şehirlerde istihdam edilmek üzere 100 bin işçi alımına dair gelişmeler haberimizde verilmiştir. KPSS'siz alım olacak...

Personel Alımı İş İlanları

81 şehirden TYP kapsamında işçi alımı ilanları bekleniyor. Beklenen işçi alımı ilanlarına göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından geçtiğimiz günlerde açıklandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan son açıklamaya göre, kamu kurum ve kuruluşlarına TYP işçi alımı yapılacağını paylaştı. Okulların açılmasıyla birlikte Millî Eğitim Bakanlığı tarafından birçok şehirde TYP kapsamında yeni personel istihdamı sağlandı. Fakat işçi alımlarında en fazla kontenjanın yine okullara verileceği tahmin edilmektedir.

Daha sonra ise eğitim öğretim yılında aksaklık yaşanmaması adına en fazla alımın KYK yurtlarına yapılacağı tahmin edilmektedir. Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde Kredi ve Yurtlar Kurumun da temizlik personeli ve diğer işlerde istihdam edilmek üzere personel alınacaklardır.

Okulların ve KYK yurtlarının yanı sıra müdürlüklere, hastanelere, camilere, belediyelere, göç idarelerine ve kamu bünyesi içinde bulunan farklılık kurumlara da TYP kapsamında işçi alımı yapılacaktır. Yeni yayımlanacak olan ilanlar kapsamında da 100 bin işçi alımı yapılacağı tahmin edilmektedir.

Personel Alımı İlanları Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak?

Toplum yararına program kapsamında güncel olarak ilanlar İŞKUR aracılığı ile ilan edilmektedir. Okullar ve kredi Yurtlar Kurumu tarafından yapılacak olan personel alım ilanları okulların açılmasıyla birlikte yayımlanmıştır. İhtiyaç doğrultusunda yıl içerisinde de ilanlar yayımlanmaktadır. Diğer kamu kurum ve kuruluşları ile ilgili ilanların da ileri bir tarihte yayınlanacağı tahmin edilmektedir.

TYP Personeli Alımı Başvuru Kriterleri

Söz konusu alım ilanına müracaat etmek isteyen adayların Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartına sahip olması ve en az ilkokul mezunu olması istenmektedir. Müracaatta bulunmak isteyen adayların İŞKUR'a işsizlik kaydının olması ve hane gelirinin 17 bin TL’den fazla olmaması istenmektedir. Bu kapsamda güncel olarak yayımlanacak olan ilanlar için cep uygulamamızı ücretsiz bir şekilde indirebilir ve ilanlardan anında haberdar olabilirsiniz.

İlgili Haberler

Kaynak:kamupersonelialim.com

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.